• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Colectivul APIA, în doliu după moartea fulgerătoare a unui director din Agenție!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Veste tristă pentru întregul colectiv al Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA)! Nimic nu anunța în urmă cu câteva zile dispariția fulgerătoare a celei care a fost Irina Găgenel, directorul Direcției Juridice din cadrul APIA Central. Primul care a vorbit în spațiul public despre decesul Irinei Găgenel, cu profund regret, a fost Daniel Botănoiu,  fost secretar de stat în cadrul Ministerul Agriculturii, pe pagina sa de Facebook.

    ”Îmi pare rău ca vin iarăși cu o veste rea, a plecat dintre noi Irina Găgenel, director Direcția Juridic APIA Central! Dumnezeu sa o odihnească în pace!”, scrie fostul oficial din Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR).

    Ulterior și colegii de la APIA au postat un mesaj emoționant.

    ”Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură își exprimă profundul regret pentru dispariția prematură a colegei noastre Irina Găgenel, Director al Direcției Juridice din cadrul aparatului central APIA. Dumnezeu să o ierte și să o odihnească în pace! Condoleanțe familiei îndurerate!”, au scris colegii.

    Irina Găgenel s-a născut la 28 septembrie 1963 și a decedat la doar 57 de ani. Avea o vastă experiență profesională fiind director al Direcţiei Juridice din cadrul Agenţiei de Plăţi şi Intervenţie pentru Agricultură încă din anul 2016 până în prezent.  Totodată, potrivit CV-ului său, Irina Găgenel a mai ocupat funcții de conducere a unor departamente juridice atât în cadrul APIA cât și al MADR.

    Echipa Agrointeligența – AGROINTEL.RO transmite sincere condoleanțe familiei îndurerate și întreg colectivului APIA! Dumnezeu să o odihnească în pace!


    Te-ar mai putea interesa

    România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR

    Ultimele știri

    Comisia Europeană a prelungit interdicția pentru exportul de ovine și caprine din România! „Nu știm ce vom face cu laptele după 1 august”. Apel disperat al micilor fermieri Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale