• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un bărbat a murit după ce s-a împușcat în cap când își verifica pistolul de asomat porci

    agrointeligenta.ro

    Un bărbat de 35 ani a murit împușcat accidental după ce arma de asomat porci s-a descărcat și i-a provocat o rană frontală letală.

    Victima din localitatea Bucești, comuna Ivești, județul Galați, a murit pe loc după ce arma de asomat porci pe care o verifica s-a descărcat. El pregătea arma pentru campania de sacrificare a porcilor înaintea Crăciunului când aceasta a lansat un proiectil ce l-a lovit în zona frontală, potrivit România Liberă.

    Echipajul medical chemat de urgență la domiciliul bărbatului nu a mai putut face nimic și a fost nevoit să constate decesul acestuia.

    În acest caz, polițiștii au deschis dosar penal pentru ucidere din culpă și încearcă să stabilească împrejurările în care a avut loc accidentul.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori

    Ultimele știri

    Moment istoric: USAMV București și Ministerul Mediului au semnat Pactul Național pentru Mediu de Ziua Mondială a Mediului Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești S-a deschis „De aici, de aproape. Din Muntenia” – târg cu produse locale românești la Carrefour Băneasa Litrul de lapte – 70 de bani în ferme și 2,4 lei în rapoartele oficiale. Daniel Buda cere explicații Furtunile pun stăpânire pe țară: Cod Galben de ploi și vijelii în mai multe regiuni