• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Incendiu puternic la o fermă de bovine! S-a suplimentat numărul pompierilor!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Un incendiu puternic a izbucnit, duminică, 6 decembrie la o fermă de creştere a bovinelor din comuna argeşeană Bughea de Jos. Intervin pompierii cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă și un echipaj SMURD.

    Deocamdataă salvatorii nu au precizat dacă sunt și animale prinse în adăposturi sau focul s-a declanșat doar la adăposturile pentru furaje!

    ”Din primele informaţii, ar fi vorba de o fermă de bovine care arde pe o suprafaţă de peste 500 de metri pătraţi, la prima evaluare a situaţiei”, precizează ISU Argeş, potrivit www.arges-stiri.ro.

    Spre locul intervenției, la ora 17.00, se deplasau pompierii cu încă trei autospeciale de stingere cu apă și spumă.


    Te-ar mai putea interesa

    90 de zile pentru plata amenzii, apoi suspendarea permisului. Noile reguli aprobate de Guvern Strugurii cultivați în solar, o cultură de viitor. Ion Păunel: „În România sunt deja 15-20 de hectare” 100 de oi au înlocuit mașinile de tuns iarba la fabrica Volkswagen din Polonia Canalul Siret–Bărăgan intră în execuție. Contract de 330 milioane de euro pentru primul tronson Cireșe bio gratis pentru cei își culeg singuri fructele. Un pomicultor a lansat o ofertă inedită: „Cât culegeți, împărțim frățește!”

    Ultimele știri

    Anunț Bruxelles: Oierii români vor primi despăgubiri pentru pierderile cauzate de interzicerea exporturilor! Este oficial: termenul până la care Guvernul trebuie să despăgubească fermierii afectați de secetă! Piața îngrășămintelor, pe un butoi cu pulbere! Dragoș Ivan, SEEFCO: ”Companiile pot acumula datorii uriașe către stat fără să scoată un leu din buzunar” Val de arșiță și secetă pedologică. ANM avertizează asupra efectelor asupra culturilor de porumb Toate tranzacțiile cu terenuri – în mâna hackerilor? ANCPI a recunoscut: Am fost atacați cibernetic!