• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Funcționarii AFIR – acces direct la datele din REVISAL

    Angelica Lefter -

    Funcționarii AFIR vor avea acces direct la datele din REVISAL. Un protocol de colaborare a fost semnat în acest sens între Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) și Inspecția Muncii.

    Anunțul de semnare a fost făcut de AFIR, iar documentul a fost semnat de ambele părți, prin reprezentanții acestora, Directorul General al AFIR, Mihai Moraru, respectiv Inspectorul General de stat la Inspecția Muncii România, Dantes-Nicolae Bratu.

    Potrivit informațiilor făcute publice, protocolul extins va permite experților AFIR accesul direct la informațiile din Registrul General de Evidență a Salariaților – REVISAL.

    Foto: Facebook/AFIR – Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale

    ”AFIR continuă să facă pași rapizi în direcția simplificării și accesibilizării obținerii de finanțare nerambursabilă. Astfel, prin acest protocol, experții noștri vor verifica direct datele solicitanților, fără a mai fi nevoie că aceștia să ceară personal aceste documente și să le anexeze la cererea de finanțare. Câștigăm timp și lăsăm oamenilor mai multa libertate pentru a propune proiecte viabile și de succes. Mulțumesc domnului inspector general de stat Bratu pentru deschidere și pentru colaborarea excelentă pe care o avem”, a declarat Mihai Moraru, director general AFIR.

    ”Interogarea acestei baze de date se vă face strict cu respectarea prevederilor privind prelucrarea datelor cu caracter personal și doar în scopul de a facilita evaluarea și analiza proiectelor depuse de beneficiari și solicitanți”, se mai arată pe pagina de Facebook a Agenției.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Parizerul boieresc, făcut 100% cu ingrediente naturale, este vedeta unei băcănii fondate de o familie de fermieri Regulă nouă la nivel european pentru pășunile transformate în teren arabil Fermă gigant de un milion de hectare, vândută la sfârșit de an. Exploatația deținea și 90.000 de vaci

    Ultimele știri

    Un fermier din Satu Mare a rămas cu varza pe câmp și o donează: Nu am avut cui să o vând. Culegeți cât doriți! Premierul Franței încearcă să stopeze protestele fermierilor cu o scrisoare plină de promisiuni Gheorghe Vaida, ASAS, propune înființarea unei Direcții Generale de Zootehnie în Ministerul Agriculturii, după desființarea ANZ