• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un ploieștean ”rade” premiile de la concursurile de păsări de rasă

    agrointeligenta.ro

    Ploieșteanul Mihai Cofaru, unul dintre împătimiţii crescători de păsări de rasă din județ și proprietar al unei ferme în comuna Valea Călugărească, a obținut alte două premii naționale în cadrul celei mai recente expoziții, organizată anul acesta în Voluntari, în perioada 12-15 decembrie, eveniment organizat de Federația Asociațiilor Crescătorilor de Păsări de Curte și Animale Mici în Rasă Pură din România.

    Rasele Jersey Uriaș negru și Cochinchina Pitică albă sunt exemplarele care i-au mai adus încă două trofee naționale, crescătorului de animale din Prahova.

    La doar 31 de ani, Mihai Cofaru a obținut multiple premii naționale și se poate lăuda cu una dintre cele mai frumoase ferme de păsări de rasă din România.

    La Valea Călugărească puteți vedea rase rare precum Cochinchina Pitic Negru și Alb, Sumatra Negru, Pheonix Pitic Negru, Cochincina Uriaș, Australorp, Jersey Gigant și altele.

    1479358_236927559806569_1939717521_n 1426379_236925949806730_338316594_n Mihai-Cofaru-premiu-2

    Sursa: max-media.ro

    Foto: Facebook.com


    Te-ar mai putea interesa

    Dosar DNA în apicultură: Fonduri pentru tineri fermieri, obținute cu acte false Constanța Ștefan, Asociația Țara Loviștei: 100.000 de familii de oieri vor deveni cazuri sociale dacă restricțiile ANSVSA se prelungesc Canalul Siret–Bărăgan intră în execuție. Contract de 330 milioane de euro pentru primul tronson De ce cad prunele verzi din pom: cauze, tratamente, prevenire E oficial! Lege nouă pentru motorina din agricultură: fermierii vor cumpăra motorină fără acciză

    Ultimele știri

    Războiul cerealelor ia amploare: Rusia schimbă rutele de export după atacurile ucrainene din Marea Azov Fermier: ”Se merită să mai semănăm? Sub 9,5 lei litrul nu mai cumperi motorina” Intrarea în legalitate a tractoarelor și combinelor, fără drumuri la RAR. Soluția oferită fermierilor Noul „Vest Sălbatic” digital: Data centerele AI invadează terenurile agricole Ucraina ar putea reînființa Ministerul Agriculturii. Taras Vîsoțki, favorit pentru funcția de ministru