• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • O fermă cu 1.700 de hectare de teren agricol caută inginer agronom!

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    O fermă care lucrează 1.700 de hectare de teren agricol caută inginer agronom! Anunțul de angajare a fost postat de o companie care activează în domeniul agricol, pe raza județului Alba, și care are nevoie de o persoană cu studii și experiență în agricultură și spirit de inițiativă. La rândul lor, reprezentanții companiei vor oferi celui care se va plia pe nevoile fermei tichete de masă, traininguri în domeniul agriculturii și un salariu motivant.

    Compania care a postat anunțul de angajare este DN Agrar și îi asigură pe cei interesați că vor avea șansa să lucreze cu o echipă profesionistă, cu experiență în agricultură.

    ”Angajăm inginer agronom. Oferim posibilitatea de a lucra în cadrul unei echipe experimentate în domeniul agricol, de la care să învățați lucruri noi și împreună cu care să creșteți profesional, traininguri specifice domeniului, tichete de masa și un salariu motivant. Veți fi răspunzător de organizarea activității în zona Orăștie (aprox. 1700 ha). Ne așteptăm să cunoaștem persoane cu spirit de inițiativă, capabile să-și organizeze activitatea și să întocmească rapoarte specifice domeniului, cu studii în agricultură și experiență în același domeniu. Va trebui să aveți permis de conducere, la nevoie să nu vă temeți să conduceți un tractor. Cunoașterea limbii engleze va fi un plus. Veți lucra la punctul de lucru Lacto Agrar SRL (în loc. Vaidei)”, se arată în postarea de pe Facebook a companiei DN Agrar.

    Cei interesați pot depune CV-urile până pe data de 22 ianuarie. ”Așteptăm CV-urile d-voastră până la data de 22.01.2021, pe adresa de e-mail: [email protected]”, se încheie mesajul reprezentanților DN Agrar.

    Te-ar mai putea interesa

    Primar-fermier cu 600 de hectare: a încasat despăgubiri de secetă, apoi a vândut porumbul recoltat! Fermă de 3.600 de hectare din vestul țării – scoasă la vânzare! Fermierul Dacian Sabău a recoltat 7.500 kg/ha la grâu, fără un gram de fosfor aplicat. Ce produs a făcut diferența? Micii fermieri care vindeau legume ieftine au fost alungați de autoritățile dintr-un mic oraș Fermierii își fac propria fabrică de murături pentru a nu mai arunca legumele nevândute

    Ultimele știri

    Piața cerealelor, la zi. Prețul grâului DAP Constanța – de referință. Săptămână încheiată la 211 euro/tonă Seceta devastează porumbul din Franța și Germania: România și Bulgaria, singurele excepții pozitive din UE Noul îngrășământ SEEFCO: doză mai mică la hectar, aceeași cantitate de fosfor pentru culturi Plan comun România-Ucraina pentru creșterea capacității de tranzit a cerealelor ucrainene Forumul de la Neptun: Marile organizații profesionale ale României se reunesc pentru un apel comun către clasa politică!