• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Dosar penal pentru un tractorist care s-a răsturnat cu utilajul pe marginea unui drum

    Ramona Dascălu -

    Dosar penal pentru un bărbat care a ajuns cu tractorul în canalul de pe marginea drumului. Un tractorist s-a ales cu dosar penal după ce a pierdut controlul asupra direcției de mers și utilajul agricol a ajuns în canalul de scurgere a apei de pe marginea părții carosabile.

    Bărbatul, în vârstă de 53 de ani, din comuna Vlădeni, județul Botoșani, a plecat cu tractorul din localitate, însă pe un drum comunal a pierdut direcția de mers și a produs un accident cu pagube materiale.

    Polițiștii, ajunși la fața locului, au stabilit că bărbatul s-a urcat la volanul tractorului fără permis.

    ”În urma verificărilor efectuate s-a stabilit faptul că acesta are dreptul de a conduce autovehicule suspendat.Cercetările sunt continuate sub aspectul comiterii infracțiunii de conducere fără permis, urmând ca în funcție de rezultatul acestora să se dispună măsuri, a declarat Delia Nenișcu, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani, potrivit botosaninews.ro.

     



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Lege nouă: Fermierii care au datorii la bugetul local nu vor mai putea lua subvenții de la APIA Romgaz reacționează după ce Azomureș a trimis salariații în șomaj tehnic: Am spus ce preț putem oferi, nu putem accepta orice prin sensibilizare Județul unde un hectar de teren arabil s-a vândut cu 280.000 de euro. Șef DAJ: ”Fenomenul apare tot mai des”

    Ultimele știri

    Schimbări în calendarul fondurilor UE. Anunțul lui Adrian Chesnoiu despre cei mai așteptați bani pentru fermieri Bilanțul șefului AFIR după închiderea PNDR: ”12,7 miliarde de euro au intrat în agricultura românească. Pe 31 decembrie noi făceam plăți” Protestele europene, ”dublate” în România. Fermierii au dormit în tractoare, vor să blocheze E85