• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul Agriculturii, Adrian Oros, s-a vaccinat împotriva Covid-19

    Roxana Dobre -

    Ministrul agriculturii și dezvoltării rurale, Adrian Oros, s-a vaccinat împotriva COVID-19, la Spitalul Universitar de Urgență Militar ”Dr. Carol Davila”. Alături de șeful de la agricultură s-au aflat toți membrii Guvernului Cîțu, vicepremierii și miniștrii. Anterior, săptămâna trecută și șeful statului, Klaus Iohannis, și premierul Florin Cîțu s-au vaccinat public.

    Vicepremierii și miniștrii Guvernului au început vaccinarea astăzi, miercuri – 20 ianuarie, începând cu ora 10.00, la Spitalul Universitar de Urgență Militar ”Dr. Carol Davila”.

    Ministrul Agriculturii, Adrian Oros, a intrat la 10.40 și  a făcut ulterior declarații privind experiența de imunizare. ”Am venit pentru această procedură de vaccinare. Consider că este singura soluție realistă de a ne proteja, sigur alături de toate restricțiile privind circulația și diseminarea virusului. Îndemn toți cetățenii ca atunci când sunt programați să vină să își facă această vaccinare, cu speranța că foarte curând o să scăpăm și de consecințele nefaste ale acestei pandemii, atât sanitare cât și economice. Mesajul de pe tricou este cel de pe site-ul Ministerului Sănătății”, a spus Oros la ieșire.

    Sosirea membrilor Guvernului la Spitalul Universitar de Urgență Militar ”Dr. Carol Davila” s-a făcut în grupuri de câte patru persoane, la un interval de aproximativ 20 de minute.

    Premierul Florin Cîțu s-a vaccinat sâmbătă, iar președintele Klaus Iohannis s-a vaccinat vineri.


    Te-ar mai putea interesa

    Cât costă carnea de miel în UE, în apropierea Paștelui. Prețuri duble în România față de acum doi ani Un fermier produce mana cerească, alimentul biblic uitat de decenii An compromis pentru floarea-soarelui? Georgian Corniță, fermier: Am început să întoarcem culturile!

    Ultimele știri

    Cum poți afla pH-ul solului folosind varza roșie Ciorba și friptura de miel – secrete din bucătăria băciței Flori Mînzat: borș artizanal, leuștean și ierburi aromatice O țară UE avertizează populația să nu consume ouă de țară, din cauza substanțelor chimice periculoase