• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cursuri gratuite de tăieri la pomi – 2021. Unde și când au loc lecțiile în livadă!

    agrointeligenta.ro -

    Cursuri gratuite de tăieri la pomii fructiferi în 2021. Lecțiile practice vor fi susținute și în acest an de specialiști pentru toți cei care doresc să învețe când și cum se taie corect pomii din livadă.

    În cursul lunii februarie, Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Pomicultură din Iași asigură cursuri gratuite de tăieri la diferite specii de pomi fructiferi. Cursurile vor fi efectate de către ingineri specializați în domeniu.

    Programul este oferit celor interesați (grupe 10-15 persoane), iar înscrierile se fac pe bază de act de identitate.

    Cursuri de tăieri la pomi 2021

    Cursurile de tăieri la pomi oferite de SCDP Iași se vor desfășura în 2021, în zilele stabilite de fiecare coordonator, în locațiile:

    De precizat că fiecare curs de tăiere se susține pe timpul zilei, în intervalul orar 8-16, în data stabilită cu coordonatori cursurilor.

    La finele lecțiilor nu se oferă certificate, iar persoanele care vor să participe trebuie să ia legătura cu coordonatorii cursurilor, iar în ziua de curs să se prezinte la locația anunțată, având echipament propriu (foarfecă pomi, fierăstrău, mănuși) și vestimentație adecvată pentru munca în livadă în condiții de iarnă.

     


    Te-ar mai putea interesa

    Un procesator român de lapte a ajutat peste 1.000 de mici fermieri să treacă la e-Factura: ”A înțeles toată lumea” Fermieri, loviți în plin de scumpiri: crește TVA pentru pesticide și îngrășăminte, se scumpește motorina Plățile APIA, la final. Anunțul ministrului Barbu despre ultimele viramente pentru subvenții

    Ultimele știri

    Se înregistrează zbor intens de Helicoverpa armigera, generația a II-a Strigătul disperat al micilor producători de cartofi: ”Prețul este de 0,3 – 0,5 lei/kg. Muncim pe minus, falimentăm!” UE taie importul de grâu din Ucraina până la maxim 1,3 milioane de tone pe an