• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Tânăr amendat pentru că vindea lapte lângă o piață, într-un loc nepermis!

    Angelica Lefter -

    Sancționare fără milă pentru un tânăr care vindea lapte în apropierea unei piațe, dar nu în spațiul special amenajat pentru comercializarea lactatelor. În baza unei hotărâri de Consiliu Local, gălățeanul a fost amendat pentru comercializare într-un spațiu nepermis.

    Un tânăr care vindea lapte într-un loc nepermis din Galați a fost amendat pe loc cu suma de 500 de lei.

    Foto: digi24.ro

    Bărbatul de 36 de ani a fost depistat de oamenii legii din cadrul Serviciului Control Activități Comerciale, în timp ce vindea produse lactate, pe Aleea Comerțului din Micro 39 din Galați, potrivit viata-libera.ro.

    Vânzătorul se afla într-un alt loc decât cele special amenajate și repartizate de Administrația Piețelor, mai exact la 100 de metri de Piața Micro 39.

    Comerciantul a fost sancționat contravențional cu amendă în cuantum de 500 lei, conform prevederilor HCL 260/2018.


    Te-ar mai putea interesa

    O nouă lovitură pentru ciobani: Restricția pentru exportul de animale, prelungită de UE până la 30 iunie 2026 Arenda de 7 tone/ha i-a revoltat pe fermieri. Ion Olteanu: ”N-ai cum! Este împotriva oricărei reguli economice!” Fermierul care a semnat pentru arenda de 7 tone/ha: ”Nu mă judecați! Această pășune m-a salvat de la faliment”

    Ultimele știri

    Medicii veterinari – cu o mână li s-a dat, cu alta li s-a luat. Indemnizațiile lor au fost reduse la jumătate Controale la stâne! Ciobanii iau amenzi pentru pășunatul neautorizat și depășirea numărului maxim de câini Porcul crescut tradițional, micul câștig al gospodarilor de Crăciun: ”Am avut șase porci și i-am dat pe toți la 20 lei kilogramul în viu”