• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Agrointeligența Events: Cum implementăm directiva europeană împotriva practicilor comerciale neloiale în favoarea producătorilor români!

    agrointeligenta.ro -

    Grupul Agrointeligența, lider în informarea și susținerea fermierilor, în parteneriat strategic cu BTvideo, organizează, în cadrul seriei Agrointeligența Events, prima conferință din România dedicată exclusiv implementării directivei UE împotriva practicilor comerciale neloiale dintre întrepinderi în cadrul lanțului de aprovizionare agricol și alimentar (Directiva UE 2019/633 a Parlamentului European și a Consiliului).

    Evenimentul va avea loc, în sistem online, marți, 23 martie 2021, începând cu orele 10.00 și va fi transmis în direct pe toate platformele media ale Grupului Agrointeligența. Scopul acestei conferințe, din seria Agrointeligența Events, este de a identifica și mediatiza, prin dezbateri și informări din partea tuturor celor implicați în implementarea acestei directive, cele mai bune soluții pentru promovarea intereselor legitime ale producătorilor agroalimentari autohtoni.

    Conferința va beneficia de cele mai noi tehnologii digitale de prezentare și interactivitate iar accesul tuturor celor interesați, la transmisia în direct a evenimentului, este gratuită. În zilele următoare, vom reveni cu detalii despre invitați, agendă și mod de desfășurare.

    Cei interesați în a deveni parteneri/speakeri ai „Agrointeligența Events: Producătorii români în fața practicilor neloiale. Cum implementăm directiva europeană în favoarea fermierilor autohtoni” îi pot trimite un mail lui Vlad Macovei, fondatorul Grupului Agrointeligența, la adresa vlad.macovei@agrointel.ro. Vă așteptăm alături de noi!


    Te-ar mai putea interesa

    Cea mai ieftină piață din România. Top 15 orașe cu cele mai mici prețuri la legume Utilajele agricole ale unui fermier intrat în faliment sunt scoase la licitație Fiecare litru de lapte, borcan de zacuscă sau legătură de pătrunjel – la ANAF. ”Vor să impoziteze și ultimul țăran din România”

    Ultimele știri

    Ce prevede raportul adoptat de Parlamentul European despre subvențiile fermierilor Producția de carne românească de porc a crescut cu 13% în primul semestru. Prețurile, mai mici Liliana Piron, LAPAR: Fondurile europene pentru investiții în ferme – cu jaloane, ca la PNRR!