• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Non-stop pentru fermierii români: BASF spune din nou #MulțumimFermierilor

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    De mai bine de un an, fermierii români fac imposibilul și înfruntă cu mult curaj toate riscurile pandemiei pentru a reuși să ofere produsele agroalimentare atât de necesare.

    Pentru toate eforturile, BASF Agricultural Solutions spune încă o dată #MulțumimFermierilor și lansează o nouă inițiativă de susținere a micilor legumicultori și pomicultori români, precum și a persoanelor defavorizate.

    Fermierii sunt invitați să intre pe pagina de Facebook @BASF.AgriculturalSolutions.RO, să acceseze Messengerul paginii de Facebook și să răspundă la câteva întrebări simple despre activitatea lor. La final, 20 de câștigători vor primi o comandă de la BASF în valoare de 500 de euro, urmând ca legumele și fructele cumpărate să fie donate mai departe către o cauză umanitară.

    Concursul BASF se desfășoară în perioada 1 aprilie 2021 – 30 aprilie 2021. Detalii complete și regulamentul pot fi citite pe website.

    Campania, ajunsă la a doua ediție, este destinată exclusiv fermierilor și producătorilor cu atestat sau certificat valid.


    Te-ar mai putea interesa

    Trecerea la e-Factura, obligatorie pentru micii fermieri. Termen publicat în Monitorul Oficial Amendă uriașă pentru un fermier care a depozitat găinaț în câmp. Vecinii s-au plâns de miros Cinci subvenții APIA care trebuie să intre la plată acum, după sărbătorile pascale Lege nouă: Fermierii pot cere demolarea caselor și blocurilor construite ilegale în apropierea fermelor Subvenții APIA 2026 – cuantumurile pentru ANT la hectar. Scădere uriașă la ANT 1 pe teren arabil!

    Ultimele știri

    Anunț de ultimă oră al meteorologilor despre vremea din următoarele zile! Cuantum final la subvenția APIA pe pârloagă: 40,20 euro/ha. Fermierii așteptau 58,18 euro/ha APIA a achitat despăgubirile pe anul trecut în conturile a 1.868 de fermieri! Optimizarea ultimei treceri cu azot la grâu: rezultate multianuale obținute la USAMV Cluj-Napoca Tratarea culturilor cu drona. Poziția producătorilor de produse de protecția plantelor – comunicat AIPROM