• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Şefă AFIR – prinsă în flagrant când primea mită 70.000 de lei!

    agrointeligenta.ro

    Șefă din cadrul Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR), prinsă în flagrant când primea mită o sumă de circa 70.000 de lei. Judecătorul de drepturi şi libertăţi a Tribunalului Constanţa a dispus arestarea preventivă pentru 30 de zile a funcţionarului.

    Conform portalului instanţelor de judecată, Irina Manole, şefa serviciului Active Fizice şi Plăţi Directe din cadrul OJFIR – Oficiul Judeţean pentru Finanţarea Investiţiilor Rurale Tulcea, a fost arestată preventiv pentru 30 de zile.

    „Admite propunerea de arestare preventivă formulată de Serviciul Teritorial Constanţa din cadrul Direcţiei Naţionale Anticorupţie. Dispune arestarea preventivă a inculpatei Manole Irina, cercetată sub aspectul săvârşirii infracţiunii de luare de mită”, se arată în soluţia instanţei de judecată.

    Şefa serviciului Active Fizice şi Plăţi Directe a fost prinsă în flagrant în seara de vineri, 2 aprilie, în timp ce primea aproximativ 70.000 de lei mită. Banii ar reprezenta un procent dintr-un anumit proiect finanţat prin intermediul AFIR.

    Te-ar mai putea interesa

    ANM anunță două zile cu furtuni și vijelii. Cod galben pentru mai multe județe din țară Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă Fermier: Ofer apicultorilor 80 de lei/familia de albine pentru polenizarea culturii de floarea-soarelui DNA confirmă trimiterea în judecată a șefilor APIA și ANF. Adrian Pintea și Romeo Șoldea, suspendați din funcție Cartofi dați vacilor după prăbușirea prețurilor. Fermier: „E sfâșietor să vezi că toată munca nu valorează nimic”

    Ultimele știri

    Document MADR: 333 lei/ha – cuantum maxim la despăgubirile de secetă la porumb și floarea-soarelui ANM a emis informare de caniculă și Cod galben. Lista județelor afectate Achiziții spital public: lapte la 3,58 lei/litru și telemea la 15,3 lei/kg. Fermier: ”Prețul m-a pus pe gânduri” Satul fără vaci. Mărturia unui antreprenor: „Au trebuit doar 20-30 de ani ca nimeni să nu mai crească animale” Protestul oierilor a fost aprobat! 5.000 de ciobani vin joi la București în fața ANSVSA și a Guvernului