• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Zeci de miei, furați după Paște direct din fermă

    Ramona Dascălu – Agrointeligența

    Zeci de miei, furați după Paște direct din fermă. Un crescător de ovine din comuna Baia, județul Tulcea, a fost lăsat fără 100 de miei de către mai mulți bărbați, care ar fi furat animalele direct din fermă și apoi le-ar fi vândut.

    Potrivit IPJ Tulcea, la data de 3 mai, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Baia, au fost sesizați cu privire la furtul unor ovine, aproximativ 30 de miei, din incinta unei ferme de pe raza localității Baia, a IPJ Tulcea.

    În urma cercetărilor efectuate de către polițiști, aceștia au identificat patru bărbați cu vârste cuprinse între 22 și 45 de ani, care ar fi sustras din incinta fermei 100 de miei, pe care ulterior i-ar fi vândut, scrie ziuaconstanta.ro.

    În cauză, polițiștii au întocmit dosar de cercetare penală și în continuare efectueaza verificări.


    Te-ar mai putea interesa

    MADR susține că nu știa despre legea care introduce închisoarea pentru folosirea apei din puțuri sau râuri Fermierii din Cooperativa Agricolă Gheorghe Doja pun pepenii din câmp direct pe bandă. Eficiența în câmp, dublată! Intrarea în legalitate a tractoarelor și combinelor, fără drumuri la RAR. Soluția oferită fermierilor Fermierul Constantin Foca din Botoșani – firme în concordat și datorii de milioane de euro. Schema ”Tribunalul” APIA: 14.802 fermieri, la control. Verificări pe terenurile agricole și în adăposturile animalelor

    Ultimele știri

    Produse de protecție potrivite, livezi îmbelșugate în Dobrogea Focar de pestă porcină africană, în Constanța. Zeci de județe rămân în zona de restricție III „Fără sprijinul european, am închide ferma”. Povestea unei familii care crește peste 250 de vaci Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni. Grafic de temperaturi și precipitații ANCPI susține că atacul informatic nu a afectat bazele de date. Niciun termen pentru reluarea activității