• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • PNDR 2014-2020, dezbătut în șapte conferințe regionale. Prima are loc vineri, la Baia Mare

    agrointeligenta.ro

    În contextul pregătirii Programului Național de Dezvoltare Rurală 2014 – 2020, Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale desfășoară, în perioada februarie-aprilie 2014, o serie de 7 conferințe regionale în cadrul componentei de consultare publică și informare a partenerilor economici, sociali și de mediu.

    ”Scopul conferințelor vizează informarea participanților cu privire la prioritățile României pentru PNDR 2014 – 2020 și consultarea publicului țintă în vederea asigurării transparenței și participării active în procesul de elaborare a noului PNDR”, se arată în comunicatul de presă al MADR.

    Prima conferință va avea loc la Baia Mare, în 21 februarie 2014, la Teatrul municipal, începând de la ora 10.00.

    Celelalte evenimente urmând a fi organizate în orașele Timișoara, Pitești, Craiova, Brașov, Focșani și Iași, iar perioadele de organizare vor fi comunicate ulterior.

    Foto: newsbucovina.ro

    Te-ar mai putea interesa

    „Acum 20 de ani, un fermier putea cumpăra o casă din lâna de la 600 de oi”. Daniel Buda cere schimbarea regulilor pentru vânzarea lânii Cosmin-Alin Popescu, USV Timișoara: „Am construit un campus la standarde internaționale”. Investiții de zeci de milioane de lei în cercetare, digitalizare și viața studenților Fermierii din Cooperativa Agricolă Gheorghe Doja pun pepenii din câmp direct pe bandă. Eficiența în câmp, dublată! Lege nouă: Închisoare pentru fermierii care folosesc ilegal apă sau stropesc culturile cu pesticide interzise! Intrarea în legalitate a tractoarelor și combinelor, fără drumuri la RAR. Soluția oferită fermierilor

    Ultimele știri

    ANSVSA începe vaccinarea oilor contra pestei micilor rumegătoare! Primele județe unde se face imunizarea ovinelor Legumicultorul Ion Păunel avertizează: Urmează prăbușirea prețului la tomate. Castraveții și-au mai revenit după blocajul din piață Piața cerealelor, la zi. Prețurile actualizate DAP Constanța: grâu – 219 euro/tonă, rapița – 530 euro/tonă Val de ploi torențiale! ANM avertizează asupra unor acumulări de peste 70 l/mp Fermierii care seamănă rapiță mizează pe Blackjack, un hibrid mereu câștigător