• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Coadă de tiruri în portul Constanța. Mașinile așteaptă să descarce cerealele pentru export

    agrointeligenta.ro

    Trafic infernal în zona Agigea unde de câteva zile se formează cozi de camioane venite să descarce cerealele care vor pleca la export. Șoferii sunt nemulțumiți de lipsa de organizare și de programul de descărcare care îi face să aștepte ore bune până apucă să descarce.

    Șoferi de autocamioane, nemulțumiți la poarta Portului Constanța. Este coadă de TIR-uri pe Autostrada A4, zona localității Agigea. Zeci de autocamioane încărcate cu cereale stau la rând pentru a intra în Portul Constanța, la descărcare, potrivit ziuaconstanta.ro.

    Situația este una întâlnită în fiecare an, șoferii fiind programați la anumite ore pentru descărcare.


    Te-ar mai putea interesa

    Intrarea în legalitate a tractoarelor și combinelor, fără drumuri la RAR. Soluția oferită fermierilor Cosmin-Alin Popescu, USV Timișoara: „Am construit un campus la standarde internaționale”. Investiții de zeci de milioane de lei în cercetare, digitalizare și viața studenților Cireșe bio gratis pentru cei își culeg singuri fructele. Un pomicultor a lansat o ofertă inedită: „Cât culegeți, împărțim frățește!” Gropi săpate în pământ, folosite drept depozit pentru tone de varză murată. DSVSA a intervenit MADR susține că nu știa despre legea care introduce închisoarea pentru folosirea apei din puțuri sau râuri

    Ultimele știri

    „Fără sprijinul european, am închide ferma”. Povestea unei familii care crește peste 250 de vaci Cum va fi vremea în următoarele patru săptămâni. Grafic de temperaturi și precipitații ANCPI susține că atacul informatic nu a afectat bazele de date. Niciun termen pentru reluarea activității Caniculă urmată de vijelii și grindină. România intră sub influența unui nou episod de vreme severă Producție dublă la ceapă cu tehnologie sud-coreeană. Recolte de peste 90 de tone la hectar