• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Protecție de top pentru semințele de cereale cu Kinto® Plus de la BASF

    agrointeligenta.ro

    Ultima inovație a companiei BASF, Kinto® Plus, este un tratament sămânță fungicid ce protejează toate tipurile de semințe de cereale împotriva unui spectru larg de boli cu transmitere prin sol sau prin semințe, asigurându-le în același timp o germinație și înrădăcinare mai bună, ajutând cultura să atingă potențialul maxim de producție.

    Noul tratament sămânță fungicid Kinto® Plus este o combinație unică de substanțe active care acționează în moduri diferite și protejează toate semințele de cereale (grâu, ovăz, orz, secară, triticale) încă de la înființarea culturii. Cele 3 substanțe active sunt dintre cele mai bune pentru tratarea semințelor de cereale și asigură protecție împotriva celui mai larg spectru de boli :

    Acțiunea fungicidului nu se oprește aici. Kinto® Plus asigură startul perfect culturii de cereale indiferent de condițiile climatice de la momentul semănatului. Din acest motiv, vremea nu mai reprezintă o problemă, iar cultura de cereale dă dovadă de un randament de producție mai mare.

    Pentru a asigura atingerea potențialului maxim de producție, Kinto® Plus are un efect pozitiv asupra creșterii sistemului radicular, ajutând la dezvoltarea unor rădăcini semnificativ mai puternice și mai lungi. Acest lucru este esențial în primele faze de creștere deoarece rădăcina are un efect benefic asupra dezvoltării întregii plante, de la rezistență, ancorare în sol, la absorbția îmbunătățită a nutrienților.

    În plus, manipularea semințelor este mult îmbunătățită deoarece s-a observat că tratamentul cu Kinto® Plus asigură o curgere mai bună a acestora și reduce semnificativ cantitatea de praf și mirosul iritant din timpul procesului de tratare.

    Intrați pe pagina dedicată fungicidului tratament sămânță Kinto® Plus pentru mai multe detalii, iar pentru a vă putea răspunde la întrebări, vă rugăm să contactați un reprezentant BASF.


    Te-ar mai putea interesa

    Furtuna a frânt porumbul și floarea-soarelui în ferma lui Matei Titianu: ”Culturile erau irigate, în stadiu avansat de vegetație” Cât plătesc fermierii din Ucraina pentru un litru de motorină Puiu Ilisei a mutat ”grosul” activității din fermă pe timpul nopții pentru a combate valul de căldură Greșeli de evitat la grâu, porumb și floarea-soarelui. Lecții din teren Crama Corbuț, investiție în vinuri premium inaugurată la Diosig. Dan Corbuț: „Îmi doresc ca acest proiect să fie dus mai departe de copiii și nepoții mei”

    Ultimele știri

    Piața cerealelor, la zi. Grâu de panificație sau grâu furajer? Răspunsul face 10 euro/t diferență în Portul Constanța Ce le-a transmis ministrul Tanczos Barna viticultorilor care au cerut repornirea sistemului antigrindină Schimbări importante pentru crescătorii de animale: Comisia Europeană vine cu prima Strategie pentru zootehnie Subvenții APIA 2026. E oficial: Avans mai mare din plata pe hectar și banii mai devreme în conturi! Dosar DNA în apicultură: Fonduri pentru tineri fermieri, obținute cu acte false