• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Numirea lui Peter Tamas Nagy în funcţia de secretar de stat la MADR, publicată în Monitorul Oficial

    agrointeligenta.ro -

    Peter Tamas Nagy este, oficial, noul secretar de stat în Ministerul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale. Numirea sa a fost publicată ieri în Monitorul Oficial.

    Nagy a fost director general și apoi director general adjunct al Agenţiei Naţionale pentru Ameliorare şi Reproducţie în Zootehnie “Prof. Dr. G. K. Constantinescu”.

    În 2010, când UDMR a intrat la guvernare alături de PDL, Dr. Peter Tamas Nagy s-a aflat pe lista profesioniștilor care au intrat în conducere, fiind atunci numit director al Direcţiei Naţionale pentru Creşterea Animalelor.

    Celelalte două poziţii de secretar de stat sunt deţinute de Daniel Botănoiu şi George Turtoi.

    Nagy se alătură echipei ministrului Daniel Constantin cu susţinerea UDMR.

    numire peter tamas nagy

     

    Foto: federatiaagrostar.ro, captura monitoruloficial.ro



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Veste bună pentru fermierii care nu au încasat subvențiile de la APIA! APIA a început autorizarea la plată pentru subvenția pe pârloagă. Primii 150.000 de fermieri, bani în conturi de marți Cultivatorii de sfeclă de zahăr l-au convins pe Florin Barbu să accepte o nouă producție minimă pentru subvenția APIA Fermier amendat cu 6.000 de lei pentru că vindea animale la negru AFIR a publicat un nou ghid: 200.000 de euro/beneficiar pentru investiții neproductive la nivel de fermă

    Ultimele știri

    Adio subvenții APIA pe persoană fizică? Controale la stâne, amenzi și tăieri de bani Emil Dumitru, MADR: La schema pentru mieluțe, oierii eligibili trebuie să fie într-o formă de organizare, minim PFA După Mercosur, fermierii vor fi loviți de acordul cu Australia. Cote uriașe la importurile de carne Creșterea pragului de suprafață pentru subvențiile APIA. Sebastian Cernic: ”Banii să meagă către fermierii care fac valoare adăugată” Grâul din România, mai scump decât cel din Franța, Ucraina sau Rusia