• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • De vânzare: Fermă zootehnică completă în sud-estul jud. Covasna, formată din 19 clădiri, dintre care 11 grajduri

    agrointeligenta.ro

    Se vinde complex zootehnic situat în zona de S-E a județului Covasna, în satul Leț, comuna Boroșneu Mare. Proprietatea se află pe drumul DJ 121A la periferia localității Leț, la circa 1 km distanță de intersecția drumurilor DJ 121A și DN 13E. Accesul se face pe drumul secundar 121A la o distanță de cca 1 km de DN133. Amplasamentul este materializat printr-un teren cu suprafața de 176.228 mp – comasat 100%, amenajări exterioare și interioare necesare ca suport de tip agro–zootehnic.

    Proprietatea totală este alcătuită din:

    1. Teren în suprafață de 7.22 ha pe care se află ferma constituită din:

    Un număr de 19 clădiri (11 grajduri, clădire birou, depozit, magazie furaje, atelier mecanic, moară, abator de necesitate, vestiare, post trafo) – cu aria construită desfășurată totală de 24.743,88mp.

    2. Teren liber în suprafață de 10,4 ha;

    3. Teren liber extravilan în suprafață de 3,57 ha comasat de 30%.

    Caracteristici:
    – Acces direct la calea de transport principală, în planul secundar al acestuia;
    – Proprietate liberă de sarcini;
    – Fără expunere la pericole (inundații, alunecări de teren);
    – Condiții de relief și climă avantajoase industriei agro-zootehnice.

    Coordonate de contact: 0722274745 – Tudor Neculoiu sau 0722430991 – Sorin Mihăilă


    Te-ar mai putea interesa

    Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare

    Ultimele știri

    Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale Moment istoric: USAMV București și Ministerul Mediului au semnat Pactul Național pentru Mediu de Ziua Mondială a Mediului S-a deschis „De aici, de aproape. Din Muntenia” – târg cu produse locale românești la Carrefour Băneasa