• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Porturile Constanţa Nord şi Constanţa Sud-Agigea, închise din cauza vântului puternic

    Angelica Lefter -

    Vântul a dat peste cap traficul maritim. Porturile Constanţa Nord şi Constanţa Sud-Agigea au fost închise, astăzi, joi – 23 septembrie.

    Potrivit Centrului Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române, decizia aparține autorităţilor și a fost luată din cauza întețirii vântului. Toate manevrele în porturile Constanţa Nord şi Constanţa Sud-Agigea au fost oprite, atât pe sector maritim, cât şi fluvial.

    Meteorologii au emis o informare potrivit căreia de astăzi, 23 septembrie, până mâine seară, 24 septembrie, la ora 23:00, vor avea loc intensificări ale vântului în anumite regiuni ale țării.

    Conform informațiilor Administrației Naționale de Meteorologie (ANM), intensificări ale vântului se vor semnala, joi (23 septembrie) și în regiunile estice, sud-estice și în extremitatea de sud-vest, cu viteze de 40…50 km/h, iar vineri (24 septembrie) în cea mai mare parte a teritoriului, local cu rafale în general de 50…60 km/h.


    Te-ar mai putea interesa

    Cea mai ieftină piață din România. Top 15 orașe cu cele mai mici prețuri la legume Utilajele agricole ale unui fermier intrat în faliment sunt scoase la licitație S-a aprobat! Fermierii care încasează în acest an despăgubiri de 3.000 euro/hectar!

    Ultimele știri

    Ce prevede raportul adoptat de Parlamentul European despre subvențiile fermierilor Producția de carne românească de porc a crescut cu 13% în primul semestru. Prețurile, mai mici Liliana Piron, LAPAR: Fondurile europene pentru investiții în ferme – cu jaloane, ca la PNRR!