• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Bărbat prins într-un utilaj agricol, preluat din câmp de un echipaj SMURD

    agrointeligenta.ro

    Bărbat prins într-un utilaj agricol, preluat din câmp de un echipaj SMURD. Victima a fost transportat în stare gravă la spital.

    Bărbatul a fost preluat de un echipa SMURD după ce a fost prins, sâmbătă, 2 octombrie, în mecanismul unui utilaj agricol. Accidentul s-a petrecut în localitatea arădeană Căprioara.

    Pentru salvarea bărbatului au intervenit două echipaje de la Secția de Pompieri Bârzava, unul pentru descarcerare și unul cu o autospecială de stingere cu modul descarcerare. Asistența medicală a fost asigurată de un echipaj SAJ Săvârșin.

    „În momentul sosirii echipajelor de intervenție, bărbatul de 41 de ani era în viață, dar inconștient. A fost solicitat sprijinul elicopterului SMURD. După aproximativ 20 de minute, bărbatul a fost extras și predat echipajelor medicale, inconștient dar viață“, a informat ISU Arad.


    Te-ar mai putea interesa

    Ploi torențiale, grindină și vânt puternic. Mai multe județe, sub cod galben până sâmbătă Plăți APIA duminica! Numărul fermierilor care urmează să primească banii de subvenții în cont Val de focare de variolă ovină. Mișcarea animalelor, interzisă  Fermierii din zona Moldovei au o nouă bază de cereale unde să își vândă recolta, cu plata la livrare! Subvenția de 15 euro/familia de albine a fost aprobată în Comisia de agricultură din Camera Deputaților

    Ultimele știri

    Președintele Nicușor Dan a trimis Legea urșilor la Curtea Constituțională! Egiptul a inaugurat un proiect de miliarde de euro pentru cultivarea cerealelor în deșert Anunț APIA pentru fermierii care nu au cerut încă subvențiile pe acest an Bogdan Chirițoiu vrea un nou mandat la Consiliul Concurenței. Ancheta semințelor, dosarul-cheie de la finalul mandatului al treilea Programul Usturoiul 2026 a fost aprobat de Guvern. Fermierii primesc un ajutor de 3.000 euro/ha