• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șosea acoperită de miere după ce un autotren s-a răsturnat pe un drum național

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Accident mai puțin obișnuit – o șosea a fost acoperită cu un strat consistent de miere. Pe lângă pierderea materială, traficul rutier a fost îngreunat în această dimineață, luni – 4 octombrie, pe DN7, în județul Arad, din cauza unui accident în care a fost implicat un autotren încărcat cu miere, potrivit aradon.ro.

    Drumul de pe raza localității Vladimirescu a fost acoperit cu un strat de miere de albine și a devenit foarte lipicios, aproape impracticabil, după ce un autotren s-a răsturnat. S-a intervenit imediat pentru curățarea carosabilului, după cum au anunțat reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri Timișoara.

    ”Traficul se desfășoară pe jumătate de cale, până la ora 10, estimativ, pe DN 7, în comuna Vladimirescu (AR), după ce dintr-un autotren răsturnat s-a scurs miere de albine. Drumarii intervin pentru curățarea carosabilului. Conduceți cu prudență!”, a comunicat Direcția Regională de Drumuri și Poduri Timișoara.


    Te-ar mai putea interesa

    Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Parlamentul a adoptat legea pentru plata unei subvenții de 15 euro/familia de albine Cum va fi vremea în luna iunie: temperaturi peste normal și deficit de ploi în mai multe regiuni

    Ultimele știri

    ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte Șef APIA: Supraglomerarea centrelor APIA – risc ca unii fermieri să piardă subvențiile! Instabilitatea guvernamentală, un pericol pentru agricultură. Avertisment: Nu merge cu „premier surogat”! România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Situație critică într-un județ unde 75.000 de hectare riscă să rămână fără subvenții APIA