• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Adrian Oros și-a retras demisia după ce l-a sunat premierul Cîțu să îl roage să rămână la Ministerul Agriculturii!

    agrointeligenta.ro

    Adrian Oros și-a retras demisia din funcția de ministru al Agriculturii. Acesta a anunțat că a fost sunat de premierul interimar Florin Cîțu care l-a rugat să rămână în funcție.

    Adrian Oros, ministrul Agriculturii și un apropiat al fostului președinte PNL, Ludovic Orban, a spus că își retrage demisia, după ce, în urmă cu câteva zile, spunea că va pleca din fruntea instituției. El și-a și înregistrat demisia pe data de 29 septembrie și ea trebuia să intre în vigoare la maximum 15 zile de la înregistrarea oficială.

    ”Eu sunt, am fost si voi fi in echipa Orban. Cred ca singura soluție de refacere a coaliției este Ludovic Orban premier. Dar până la formarea unui guvern legitim am înțeles apelul premierului care m-a sunat aseară prima oară în cele 9 luni. M-a rugat să rămân pentru a gestiona problemele curente de la minister”, a spus, vineri, Adrian Oros, potrivit stiripesurse.ro.


    Te-ar mai putea interesa

    Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Bayer dă înapoi la contractele pentru semințe după presiunea autorităților din SUA. Ce trebuie să înțeleagă fermierii români din această mutare Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii

    Ultimele știri

    Comisia Europeană a prelungit interdicția pentru exportul de ovine și caprine din România! „Nu știm ce vom face cu laptele după 1 august”. Apel disperat al micilor fermieri Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale