• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Florin Barbu, președintele Comisiei de Agricultură din Camera Deputaților – mesaj de 1 Decembrie!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    1 Decembrie – Ziua Națională a României, sărbătoare marcată de întregul popor român, un moment dedicat celor care trăiesc între granițele țării, dar și în afara lor!

    Un mesaj încărcat de emoție și un îndemn la unitate a postat, pe pagina sa oficială de socializare, noul președinte al Comisiei pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară şi servicii specifice din Camera Deputaților, deputatul PSD, Florin Barbu.

    Oficialul face apel la naționalism și la memoria străbunilor care au înfăptuit Marea Unire de la 1918 pentru a trezi în în fiecare român conștiința unei națiuni ce a răzbit de-a lungul vremurilor prin luptă, sacrificiu și mai ales patriotism neînfricat.

    ”1 Decembrie trebuie să fie ziua în care ne gândim și ne amintim de ce iubim România! Ne amintim de istoria noastră, de bravii politicieni patrioți de la 1918 care au înfăptuit Marea Unire, ne amintim de familie, prieteni, locuri dragi. Simțim cu adevărat ca suntem români mândri că aparținem acestei țări! La mulți, drag pământ românesc! La mulți ani, dragi olteni, dragi români!”, a transmis pe pagina sa de Facebook, noul președinte al Comisiei pentru Agricultură din Camera Deputaților Florin Barbu, cel care a preluat funcția de la Comisia pentru Agricultură de la ministrul actual al Agriculturii, Adrian Chesnoiu.


    Te-ar mai putea interesa

    Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR

    Ultimele știri

    Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale Moment istoric: USAMV București și Ministerul Mediului au semnat Pactul Național pentru Mediu de Ziua Mondială a Mediului S-a deschis „De aici, de aproape. Din Muntenia” – târg cu produse locale românești la Carrefour Băneasa