• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • A apărut noul număr al revistei Agrointeligența. Se vinde la chioșcuri împreună cu săptămânalul Capital

    agrointeligenta.ro -

    Noul număr al revistei Agrointeligența a apărut la chioșcurile de ziare și, la fel cum v-am obișnuit, se vinde cu o parte din tirajul săptămânalului economic Capital, la un preț total de 8,9 lei (5,9 lei revista și 3 lei săptămânalul).

    Numărul acesta al Agrointeligența vă aduce, în exclusivitate, singurul interviu acordat de academicianul Neagu Djuvara despre agricultura de altădată, dar și ce a făcut istoricul nonagenar cu sutele de hectare din Dobrogea pe care le-a moștenit de la familia sa.

    Veți afla care sunt noile modele de utilaje agricole desprinse parcă din romanele SF, dar și un subiect fierbinte, analizat în exclusivitate de Agrointeligența: motivele economice și sociale pentru care reducerea TVA la carne ar fi un lucru benefic.

    Noutățile despre exporturile de carne în Turcia sau China, dar și ultimele informații de interes pentru medicii veterinari sunt oferite de Vladimir Mănăstireanu, președintele ANSVSA într-un interviu exclusiv.

    Alte informații utile pentru fermieri și pentru cei interesați și implicați în sectorul agricol vă așteaptă în revista Agrointeligența! Abonamentele vor fi trimise prin poștă începând de mâine, marți – 22 aprilie.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Adio subvenții APIA pe persoană fizică? Controale la stâne, amenzi și tăieri de bani Porumbul din Argentina rupe piața! E mai ieftin decât cel din Ucraina cu 15 dolari/t Constructorii care se luptă pe contractul de 200 de milioane de euro pentru 23 de kilometri din Canalul Siret-Bărăgan După Mercosur, fermierii vor fi loviți de acordul cu Australia. Cote uriașe la importurile de carne APIA a început autorizarea la plată pentru subvenția pe pârloagă. Primii 150.000 de fermieri, bani în conturi de marți

    Ultimele știri

    Gata cu „proaspătă” din congelator: carnea „decongelată” va trebui etichetată clar la raft Ministrul Barbu, față în față cu oierii: bani pentru mieluțe, reguli la pășuni și medicii veterinari George Simion, AUR, anunț în premieră: ”Vrem Ministerul Agriculturii” Florin Barbu: plafonare automată la alimente dacă inflația trece de 5% Șeful ANSVSA: Nicio fermă din România nu este afectată de PPA; 24 de focare în gospodării și la mistreți