• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Șeful APIA – apel urgent pentru subvențiile pe suprafață și animale!

    Roxana Dobre -

    Funcționarii APIA care se ocupă de subvențiile fermierilor, convocați într-o ședință de ultimă oră cu conducerea centrală a instituției. Adrian Pintea, directorul general, a convocat marți – 8 februarie conducerile centrelor județene și conducerea APIA central la o întâlnire de lucru care s-a desfășurat în sistem videoconferință.

    Conform unei informări făcute pe pagina de Facebook a APIA, tema principală de discuție a fost planificarea activității premergătoare primirii cererilor unice de plată – Campania 2022. Directorul General a solicitat întregii echipe APIA să se mobilizeze exemplar, astfel încât toți fermierii să primească informații clare, precise și punctuale referitoare la schemele de plată și măsurile de sprijin pe care le pot accesa în Campania 2022.

    Adrian Pintea a transmis tuturor colegilor susținerea sa în realizarea cu profesionalism a activității de primire a cererilor unice. “Asigurăm fermierii că vom depune toate eforturile astfel încât cererile dumneavoastră să fie primite și procesate în mod corect, echitabil și transparent, în termenele prevăzute de legislația în vigoare”, a spus Adrian Pintea.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Producție de ouă iarna. Secretele gospodarilor ca găinile să facă ouă în sezonul rece Cadastru și intabulare gratuită pentru construcțiile ridicate fără acte. Anunțul ANCPI Fermier: Ar fi trebuit să recoltez 14 tone de porumb la hectar ca să ating pragul de profitabilitate

    Ultimele știri

    Un fermier deszăpezește gratuit drumurile din comuna sa Președintele Nicușor Dan confirmă: ”România a votat PENTRU acordul UE-Mercosur. Agricultura noastră este protejată” Politico: Mercosur a fost adoptat. România este printre țările care au votat pentru acord