• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Anunțuri
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ministrul Chesnoiu, anunț ASTĂZI despre plata subvențiilor APIA restante pentru motorină!

    agrointeligenta.ro -

    Plata subvenției la motorină a fost finalizată pentru cantitățile utilizate de fermieri în trimestrul al III-lea din anul trecut, a anunțat ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu. Acesta susține că vor începe și plățile pentru motorina din trimestrul al IV-lea.

    În timp ce fermierii întreabă zilnic când se achită subvenția la motorină – atât procentul restant de circa 30% din cantitățile pe trimestrul III, cât și cantitățile pentru trimestrul IV din 2021, ministrul Agriculturii a făcut următoarea declarație: ”Săptămâna aceasta am finalizat restul de plată pentru motorina în trimestrul III 2021 și începem plățile pentru trimestrul IV astfel încât să intrăm într-un calendar precis al plăților și fermierii să știe că au la dispoziție toate aceste sume”.

    Adrian Chesnoiu a susținut astăzi, vineri – 18 februarie, o conferință de presă în urma unei întâlniri avute cu fermierii din județul Olt, întâlnire găzduită de Consiliul Județean Olt și de președintele CJ Olt, Marius Oprescu.


    Te-ar mai putea interesa

    Un oier a fost amendat cu 100.000 de lei pentru că a angajat ciobani la negru Soluție cu bicarbonat pentru afide – rețeta originală folosită de legumicultori Udarea ardeilor – norme de udare. Cât de des se pune apă la ardei vara

    Ultimele știri

    Tratamentele din rapița lui Mihai Doia au avut efect maxim datorită adjuvantului Flux, de la Biochem Autostradă blocată…de cireșe. O dubă încărcată cu fructe s-a răsturnat pe A1 Furturi din ce în ce mai frecvente în ferme! Ce îi atrage pe hoți