• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cardul FERMIER de la Agricover. Imagini de la lansarea primului card de credit creat special pentru fermierii români

    Adrian Radu -

    Început de an cu vești excelente pentru fermierii din țara noastră. Agricover Credit a adus pe piață un instrument prin care agricultorii români își vor ușura mult munca și vor avea mai mult timp pentru munca din fermele pe care le dețin. Cardul FERMIER este primul card de business dedicat celor care lucrează terenurile țării.

    Agricover a organizat un nou eveniment de excepție, cu puțin timp înainte ca agricultorii să repornească din plin munca în ferme. Lansarea Cardului FERMIER a fost un prilej pentru cei prezenți să descopere toate avantajele oferite de acest instrument financiar dezvoltat împreună cu Mastercard, DiPocket UAB și Nexi-SIA.

    Robert Rekkers, Directorul general al Agricover Credit IFN, a explicat motivele pentru care Cardul FERMIER nu trebuie să lipsească din nicio fermă. “Știm că în cultură nu putem întârzia, cu un card de credit puteți efectua tranzacții imediat. Aveți acces securizat, aveți acces eficient la bani și puteți cumpăra input-uri direct, puteți plăti motorina la pompă. Limitele de credit sunt generoase, iar plata se face o dată pe an, după recoltă”, a declarat Rekkers.

    Avantajele Card FERMIER merg și mai departe. Dobânda este zero, dacă input-urile se achiziționează de pe magazinul virtual Agricover. În plus, acest card poate fi folosit atât în România, cât și în străinătate de către fermieri. “O să folosim acest card în viitor ca soluție comercială și vor fi condiții atractive pentru anumiți furnizori de servicii”, a completat Robert Rekkers.

    Card FERMIER – Primul card de credit creat special pentru fermierii români

    Prin Cardul FERMIER, utilizatorii au în spate o linie de finanțare liberă, la care există acces în orice moment. Astfel, grijile fermierilor legate de lipsa unor resurse dispare. “Produsul continuă ceea ce noi facem dintotdeauna, și anume învățăm despre acest business împreună cu fermierii, învățăm care le sunt nevoile, ne străduim permanent să venim în întâmpinarea lor cu soluții rapide, flexibile, cât mai personalizate, iar în anul de grație 2022 am trecut, de fapt, la un alt nivel. Să transpunem toată aceste preocupări ale noastre într-o notă modernă, și anume o finanțare care să fie utilizată cu ajutorul unui instrument modern, și anume cardul”, a declarat Lucian Neagu, Director comercial Agricover Invest IFN.

    Toate detaliile despre Cardul FERMIER pot fi consultate pe pagina de internet www.agricover.ro/finantare/card-fermier.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Oierul Alexandru Tămaș: ”Hrănesc animalele cu boabe de porumb, pentru mărunțire ar trebui noi investiții” Un primar îi ajută pe fermieri să acceseze subvenția APIA de 1.400 euro/ha: ”Este o oportunitate” Controalele în fermele de animale încep din luna februarie. Primele exploatații verificate de inspectorii ANZ Garda de Mediu a închis mai multe ferme și a aplicat amenzi uriașe Preț în creștere la ovine. Nicolae Cioranu: ”Acum prețul mieilor este de 18-19 lei/kg, dar nu mai este marfă”

    Ultimele știri

    Viticultorii au obținut în instanță anularea ordinului MADR prin care a fost oprit sistemul antigrindină Raport: Giganții fast-food din România profită de suferința puilor, dar nu fac niciun progres în creșterea bunăstării animalelor Un tânăr profesor de la țară atacă ”Cornul și Laptele”: ”Sunt lucruri mult mai bune care se pot face cu bani publici” „Totul pare să fi explodat”: tânăr fermier din Vaslui despre costuri și prețuri Ai depus cerere pentru un aviz și nu ai primit răspuns în termen de 30 de zile? Se aplică legea avizării tacite!