• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Iarna se întoarce! O alertă ANM de ninsori intră în vigoare până joi dimineața!

    Angelica Lefter -

    La jumătatea lunii martie revin ninsorile! Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică potrivit căreia sunt prognozate ninsori moderate cantitativ și depunerea unui strat nou de zăpadă.

    Intervalul de valabilitate este de miercuri, 16 martie, de la ora 8:00 până joi, 17 martie, ora 8:00.

    Fenomenele vizate sunt ninsori local moderate cantitativ și strat nou de zăpadă.

    Zonele afectate sunt Carpații Occidentali și vestul Carpaților Meridionali.

    Potrivit meteorologilor, în intervalul menționat, aria precipitațiilor sub formă de ninsoare va fi în extindere dinspre masivele vestice și va cuprinde toată zona montană. În zona Carpaților Occidentali, precum și în vestul Carpaților Meridionali, local ninsorile vor fi moderate cantitativ (10…15 l/mp și izolat peste 20 l/mp) și se va depune strat nou de zăpadă, pe alocuri consistent, a informat Administrația Națională de Meteorologie (ANM).



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Primarul din Plătăreşti – drept la replică: ”Niciun arendaș nu a fost privat de emiterea adeverințelor pentru subvenții” Dragoș Ciornei cultivă peste 100 ha și crește viței de îngrășat: ”Spuneam că nu voi face niciodată agricultură” AFIR a publicat un nou ghid: 200.000 de euro/beneficiar pentru investiții neproductive la nivel de fermă Inginer agronom: De 7 luni nu mi-am găsit loc de muncă la o fermă. Agricultura trece printr-o reformă Șrotul de rapiță, la mare căutare. Sute de mii de tone cumpărate de chinezi

    Ultimele știri

    Un saivan ce adăpostea peste 200 de animale s-a prăbușit sub greutatea zăpezii Dosar penal pentru îngrășăminte și pesticide cu termenul de valabilitate expirat 65 de oi gestante au fost furate într-o fermă. Proprietarul stânei, ademenit de hoți într-o pădure Studiu: Prețurile la mâncare, mai mari în România decât în Spania, Italia, Portugalia sau Grecia Reuniunea oierilor din Federația Romovis a avut loc cu participarea președintelui ASAS, Florin Stănică