• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Utilaj agricol în flăcări pe o miriște. Pompierii au intervenit rapid!

    Angelica Lefter – Agrointeligența

    Utilaj agricol făcut scrum de flăcările care s-au extins la miriștea din apropiere! Incidentul a avut loc marți – 22 martie, în localitatea Cut, din județul Alba.

    Pompierii au intervenit la scurt timp după ce utilajul agricol a fost cuprins de flăcări și au reușit să localizeze și să stingă incendiul, potrivit ziarulunirea.ro.

    La sosirea Gărzii de Intervenție Sebeș, focul se manifesta cu flacără la utilaj, dar și la miriștea din apropierea acestuia.

    Pentru intervenție au fost alocate o autospecială pentru stingere cu apă și spumă și un echipaj de prim ajutor. Pompierii au reușit să lichideze focul, însă 90% din utilajul agricol a ars.


    Te-ar mai putea interesa

    Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Dosar penal pentru oierul care a omorât ursul ce îi atacase turma de oi Subvenția pe hectar pe care o vor primi fermierii români în anii următori Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Subvenția pe pârloagă 2026. Fermierii au obligația să transmită APIA fotografii din teren până pe 5 iunie

    Ultimele știri

    ANSVSA a actualizat procedura prin care crescătorii trebuie să declare animalele bolnave sau moarte Șef APIA: Supraglomerarea centrelor APIA – risc ca unii fermieri să piardă subvențiile! Instabilitatea guvernamentală, un pericol pentru agricultură. Avertisment: Nu merge cu „premier surogat”! România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil Situație critică într-un județ unde 75.000 de hectare riscă să rămână fără subvenții APIA