• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Hoți de cereale, prinși în flagrant de polițiștii locali!

    agrointeligenta.ro -

    Hoți de cereale, prinși de polișți după ce tocmai furaseră 8 saci cu porumb din vagoanele garate în port.

    Polițiștii locali cu atribuții în domeniul circulației pe drumurile publice au depistat, vineri, 25 martie, în parcarea de la Poarta 4, pe Strada Viforului, două persoane care au sustras opt saci cu porumb din vagoanele garate în port.

    „Oamenii legii au întocmit proces verbal de depistare a infracțiunii flagrante, conform art. 12 din Legea 155/2010 coroborat cu articolului 293 din Noul cod de procedură penală iar cele două persoane și bunurile au fost predate în vederea continuării cercetărilor Serviciului de Poliție Transporturi Maritime”, au precizat reprezentanţii Primăriei Constanţa.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Suprafața minimă de teren agricol pentru care se plătesc subvenții APIA în acest an Când un an rău răstoarnă o fermă – apel public pentru plata datoriilor unei ferme. Soții Butilă: „Și 5 lei contează” Subvenția pe pârloagă rămâne mică, dar nu atât de mică. PD-28, la aproape 33 euro/ha Un grup olandez cu 800 de hectare se retrage din România. Terenurile – scoase la vânzare cu tot cu utilaje Documentul obligatoriu pentru subvențiile APIA din acest an

    Ultimele știri

    Alerte de inundații în mai multe județe. Terenuri agricole acoperite de ape Reguli noi pentru micii fermieri care accesează subvenții de la APIA Agrii România răsplătește fidelitatea și susține fermierii să devină ”Campioni pe teren” Controale în câmp la fermierii care fertilizează cu azot în această perioadă ANPC a găsit carne și brânzeturi expirate. Firme închise temporar și amenzi ce depăşesc 1,5 milioane de lei