• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Polițiștii maghiari au recuperat un tractor furat din Austria de un român

    Mircea Olteanu – Agrointeligența

    Polițiștii din Ungaria au recuperat un tractor furat din Austria de către un cetățean român, a anunțat Poliția din comitatul Hajdú-Bihar, în estul țării.

    La punctul de trecere a frontierei Ártánd, un cetățean român a încercat să traverseze în România cu un tractor furat.

    În timpul verificării actelor șoferului și vehiculului, polițiștii maghiari au ajuns la concluzia că tractorul era dat în căutare de autoritățile austriece.

    Polițiștii din Ungaria l-au reținut de român și au confiscat vehiculul în valoare de câteva mii de euro.


    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor – o nouă săptămână: Cel mai ieftin grâu. Argus: Recolta din România, spre un nou record Avans APIA 2026: Plățile – din luna septembrie. Fermierii, banii mai repede în conturi! Gabriela Firea anunță noi măsuri pentru fermieri: contracte obligatorii și prețuri bazate pe costurile reale Carrefour România introduce reduceri pe termen nelimitat: sute de produse cu discounturi progresive Piața cerealelor, la zi. Grâul DAP Constanța rezistă la 1 leu/kg, prețul florii-soarelui coboară

    Ultimele știri

    Simpozionul „AQUA–BIOTECH – Biotehnologii în acvacultură” – pe 24 iunie, la SCDP Nucet. Și în online Consiliul Concurenței a aprobat preluarea Carrefour de către holdingul fraților Pavăl! Județe sub alertă meteo: Caniculă, disconfort termic și furtuni cu grindină în plină campanie de recoltat Piața cerealelor, la zi. Comisia Europenă a ridicat randamentul producțiilor agricole din România Negocieri reluate pentru un nou Guvern. Toate variantele pe masă pentru Ministerul Agriculturii