• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ucraina a închis mai multe porturi maritime

    agrointeligenta.ro -

    Ministerul Infrastructurii din Ucraina a închis porturile maritime Berdiansk, Mariupol, Skadovsk și Herson până la eliberarea acestor teritorii de sub ocupația rusă.

    Ordinul care conține decizia guvernului de la Kiev a fost publicat pe portalul Executivului.

    Potrivit actului normativ, decizia a fost luată din cauza incapacității de a deservi navele și pasagerii, de a livra mărfuri, transport și alte activități economice conexe.

    De asemenea, din cauza invaziei rusești, Ucraina nu poate garanta nivelul necesar de siguranță a transporturilor și nu poate asigura protecția mediului.


    Te-ar mai putea interesa

    Parlamentul a aprobat legea care majorează taxele către stat. Baza de impozitare la terenul agricol crește cu 140% Coșmarul se repetă în ferma de porci a lui Dimitrie Muscă. ”S-a confirmat din nou focar de pestă. Sunt afectate 12.000-13.000 de capete” Cum faci economie la factura de curent. Aparatele din casă cu cel mai mare consum de energie

    Ultimele știri

    Tinerii Fermieri – sumă forfetară de 300.000 de euro ca primă de instalare în agricultură! Premierul Bolojan a atras atenția asupra potențialului agricol nevalorificat al României Alertă meteo: Cod galben de ploi abundente în mai multe județe. Vreme severă în weekend