• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • David Beckham face apicultură și vrea să lanseze o afacere cu miere organică

    Mircea Olteanu – Agrointeligența

    Fostul fotbalist britanic David Beckham a devenit un pic obsedat de apicultură, potrivit unui surse citate de publicația Daily Mail. Fostul star al echipelor Manchester United și Real Madrid se gândește chiar să-și transforme pasiunea într-o afacere cu miere organică.

    Britanicul a postat săptămâna trecută o fotografie pe Instagram cu stupii de pe proprietatea sa din Cotswolds, însoțită de mesajul: „Bună, dragă. Am ajuns acasă… Ador primăvara”.

    Fostul fotbalist a devenit interesat de apicultură în timpul pandemiei și presa britanică a relatat că ar fi „pregătit să înceapă să vândă propria gamă de miere organică”.

    Potrivit publicației The Sun, Beckham se gândește la trei potențiale nume pentru afacerea sa cu miere: D Bee, Seven Honeis sau Goldenbees.

    În ultimele 18 luni, David Beckham a împărtășit detalii despre hobby-ul său, inclusiv fotografii cu el însuși colectând miere dintr-un stup și chiar și-a implicat copiii în această activitate.

    „Apicultura a început ca un hobby distractiv la începutul carantinei. Dar, acum, David a devenit un pic obsedat. Consideră că este un antidot pentru viața lui nebună din Londra și Miami”, a declarat o sursă apropiată de fostul fotbalist.


    Te-ar mai putea interesa

    Oierii din ROMOVIS cer demisia conducerii ANSVSA și intervenția premierului Bolojan și a președintelui Dan pentru deblocarea exporturilor de ovine Operațiunea Jupiter: Percheziții în fermele și casele mai multor fermieri! S-au ridicat utilaje și crotalii! Lege în Parlament: Construcțiile ridicate pe terenuri agricole pot intra în legalitate prin plata unei taxe România, singura pedepsită! La sute de focare, în Bulgaria și Grecia exportul oilor a fost interzis doar local Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români

    Ultimele știri

    Conferință internațională despre sustenabilitatea tehnologiilor agricole la Stațiunea de Cercetare-Dezvoltare pentru Viticultură și Vinificație Bujoru Carrefour România introduce reduceri pe termen nelimitat: sute de produse cu discounturi progresive Unul dintre cei mai mari furnizori din UE vrea să oprească exporturile de purcei Speranță pentru micii fermieri din Bucovina: noi procesatori s-au arătat interesați să le preia laptele Super El Niño ar putea lovi agricultura mondială și împinge în sus prețurile cerealelor