• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Indonezia ridică interdicția privind exporturile de ulei de palmier

    agrointeligenta.ro

    Indonezia ridică interdicția privind exporturile de ulei de palmier. Decizia intră în vigoare de luni, 23 mai, pe fondul îmbunătățirii prețurilor interne la uleiurile comestibile.

    Până acum prețurile pentru uleiul de palmier nu au atins încă 14 mii de rupii pe litru planificate, ci se ridică la circa 17 mii de rupii/l, scăzând de la 19,8 mii de rupii/l înainte de interdicția de export.

    Guvernul indonezian a aprobat o interdicție a exporturilor de ulei de palmier pe 28 aprilie 2022 din cauza creșterii puternice a prețurilor la uleiurile vegetale pe piața internă.


    Te-ar mai putea interesa

    Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Bursa agricolă în luna iunie. Prețul per tona de grâu, orz și rapiță la începutul verii Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Ministerul Agriculturii trimite corpul de control peste comercianții care susțin că vând legume românești Senatul a adoptat proiectul AUR care va crea parteneriate directe între micii fermieri și consumatori

    Ultimele știri

    Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale Moment istoric: USAMV București și Ministerul Mediului au semnat Pactul Național pentru Mediu de Ziua Mondială a Mediului S-a deschis „De aici, de aproape. Din Muntenia” – târg cu produse locale românești la Carrefour Băneasa