• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Licență și masterat la USAMV Cluj – Facultatea de Zootehnie și Biotehnologii. Înscrieri: 4-8 iulie, admitere 4-29 iulie!

    Roxana Dobre – Agrointeligența

    Facultatea de Zootehnie și Biotehnologii din cadrul Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară din Cluj-Napoca vine și în 2022 în sprijinul studenților cu o ofertă educațională pentru studii universitare de licență și masterat. Admiterea va avea loc în perioada 4-29 iulie 2022, iar prima etapă de înscriere a candidaților este 4-8 iulie 2022.

    Facultatea de Zootehnie și Biotehnologii este cunoscută și apreciată în țară și străinătate, pentru calitatea învățământului, a cercetării științifice, competența corpului profesoral și valoarea absolvenților acesteia. Unitatea de învățământ dispune de o bază materială excepțională ce permite desfășurarea optimă a procesului de învățământ și cercetare științifică în cele două domenii consacrate Zootehnie și Biotehnologii.

    175 de locuri la licență, 108 de locuri la masterat

    Facultatea de Zootehnie și Biotehnologii scoate la concurs pentru anul universitar 2022-2023 un număr de 175 locuri la licență și 108 locuri la masterat.

    Dintre acestea:

    Licență

    Masterat

    Unde se fac înscrierile: direct în  Cluj-Napoca, Calea Mănăștur 3-5, sau On-line la adresa: https://admitereonline.usamvcluj.ro.  Admiterea va avea loc în perioada 4-29 iulie 2022, prima etapă de înscriere a candidaților este 4-8 iulie 2022.

    Mai multe informații: https://fzb.usamvcluj.ro/admitere/oferta-educationala.


    Te-ar mai putea interesa

    Doi soți din Sfântu Gheorghe aduc pe masa românilor preparatele secuiești: ”Slănina noastră este unică” Bugetul pe anul 2026, publicat în Monitorul Oficial. Pașii următori pentru plata ANT Veste bună pentru crescătorii de vaci de lapte. Un mare procesator își extinde fabrica Oierii – obligați să facă contracte de muncă ciobanilor pentru a mai primi subvenții APIA AgroReclamații. Fermier cu debit de 250.000 de lei, penalități de un milion de lei: ”Și dacă vindem toate utilajele, tot nu acoperim suma”

    Ultimele știri

    Ajutoare aprobate de Guvern. Plățile de 1.000 de lei se fac în două tranșe Prețul laptelui la poarta fermei. Cât primesc producătorii pe litru, înainte de Paști Ajutor pentru achiziția de junici. Primele condiții comunicate de ministrul Barbu crescătorilor de animale Zootehnia fierbe! Ciobanii sunt cu un pas mai aproape de un protest național! Criză de îngrășăminte în piață. Fermier: Am vorbit în cinci locuri și mi-au spus că nu mai au nimic pe stoc!