• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Furturi de motorină din rezervoarele utilajelor agricole

    Roxana Dobre -

    Furt de combustibil din rezervoarele unor utilaje agricole. Polițiștii au reținut trei tineri bănuiți de infracțiunea de furt calificat.

    Cei trei tineri, sunt acuzați că au sustras peste 500 litri de motorină, din rezervoarele unor camioane și utilaje agricole. Conform alba24.ro, la data de 18 iunie, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Municipiului Aiud, sprijiniți de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Aiud au identificat 3 tineri, de 18, 20 și 22 de ani, din Aiud, ca persoane bănuite de săvârșirea a 4 furturi de combustibil din rezervoarele unor camioane și utilaje agricole parcate pe raza municipiului Aiud și a localităților rurale limitrofe.

    Hoții acționau noaptea

    Faptele ar fi fost săvârșite de la începutul lunii iunie până în prezent, iar cei trei ar fi sustras peste 500 de litri de motorină, acționând pe timp de noapte.

    Față de cei trei a fost luată măsura reținerii, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat, urmând să fie prezentați Parchetului de pe lângă Judecătoria Aiud, pentru dispunerea măsurilor legale.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Rasa de vaci de carne cu cel mai bun preț. Angus, Charolaise sau Limousine? Experiența fermierului Vasile Nagy Așa, da! O primărie îi scutește pe fermieri de impozitul pe teren și a redus cu 50% impozitul la utilaje agricole Mesaje de Anul Nou 2026. Cele mai frumoase urări, felicitări și mesaje de Revelion

    Ultimele știri

    Un fermier din Satu Mare a rămas cu varza pe câmp și o donează: Nu am avut cui să o vând. Culegeți cât doriți! Premierul Franței încearcă să stopeze protestele fermierilor cu o scrisoare plină de promisiuni Gheorghe Vaida, ASAS, propune înființarea unei Direcții Generale de Zootehnie în Ministerul Agriculturii, după desființarea ANZ