• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Cultivi mazăre? La Provincia îți cumpără producția la cel mai bun preț!

    agrointeligenta.ro -

    La Provincia, producătorul Puiul Vegetarian, cumpără cantități foarte mari de mazăre dată fiind cererea foarte mare a acestui produs de un real succes. Fermierii beneficiază de cel mai bun preț din piață, cu 10 euro pe tonă peste cel oferit de traderi.

    Pentru producerea Puiului Vegetarian compania își produce singură toate cerealele, iar pentru mazăre face apel către fermierii producători să contacteze reprezentantul societății la numărul de telefon 0725 70 99 34.

    ”Din dorința de a folosi numai mazăre românească în furajele pentru Puiul Vegetarian, La Provincia cumpără cantități foarte mari de mazăre, prețul oferit fiind cu 10 euro/to peste prețurile traderilor care activează în România. Pentru producerea Puiului Vegetarian compania își produce singură toate cerealele, iar pentru mazăre face apel către fermierii producători să contacteze reprezentantul societății la numărul de telefon 0725 70 99 34. Prin colaborarea cu LaProvincia, fermierii pot accesa fondurile pentru sprijin cuplat pentru cultură de mazăre boabe pentru industrializare”, este anunțul companiei.


    Te-ar mai putea interesa

    Mesajul șefei APIA pentru fermieri în Ajunul Crăciunului Prețul unui hectar de teren arabil și de pășune în România – prețuri pe regiuni. Media națională – 8.500 euro/ha Mesaje de Crăciun 2025: Cele mai frumoase urări și felicitări de Sărbători

    Ultimele știri

    Îngrășăminte mai scumpe, din ianuarie. Trader: Taxa CBAM crește costurile pentru fiecare fermier – calcul pe hectar Cod roșu de viscol. ANM o nouă alertă care vizează mai multe județe Cum și-ar gândi afacerea fermierul Nicu Șerban dacă ar avea 100 de hectare