• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Fermier găsit mort după ce a căzut sub combina cu care recolta

    agrointeligenta.ro -

    Un fermier în vârstă de 52 de ani a fost găsit mort lângă combina cu care efectua recolta cerealele. Tragedia a avut loc când bărbatul, în se afla singur la câmp și a căzut sub utilajul agricol.

    Agricultorul, care a fost și viceprimar al localității bihorene Drăgănești, ar fi suferit un infarct când se afla la recoltat, suspectează apropiații. Fiind singur în câmp, nimeni nu i-a putut acorda primul ajutor, iar când trupul i-a fost găsit de un localnic, intervenția a fost tardivă pentru a-i mai salva viața.

    Fostul viceprimar al localității Drăgănești, Florin Sala a fost găsit decedat lângă un utilaj agricol

    Accidentul s-a produs pe un teren agricol, unde bărbatul opera o combină cu care își strângea recolta. În circumstanţe deocamdată necunoscute, el a căzut sub utilaj, unde a murit.

    Cercetările în caz sunt efectuate de polițiștii Secției 2 de Poliție Rurală Beiuș sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Beiuș. În cauză s-a deschis un dosar penal în cadrul căruia se cercetează circumstanţele morţii.

    Corpul bărbatului a fost dus la medicină legală pentru necropsie.

    În vârstă de 52 ani, Florin Sala a fost viceprimar al comunei în mandatul 2016 – 2020. În prezent el era fermier și consilier local ales pe listele PSD.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Subvenția pe pârloagă rămâne mică, dar nu atât de mică. PD-28, la aproape 33 euro/ha Dosar penal pentru o firmă care a depozitat 144 de tone de îngrășăminte pe câmp Primarul din Plătăreşti – drept la replică: ”Niciun arendaș nu a fost privat de emiterea adeverințelor pentru subvenții” Inginer agronom: De 7 luni nu mi-am găsit loc de muncă la o fermă. Agricultura trece printr-o reformă Soții Butilă au luat o decizie radicală: ”Vindem ferma și o parte din utilaje pentru a ne acoperi datoriile la inputuri!”

    Ultimele știri

    Șrotul de rapiță, la mare căutare. Sute de mii de tone cumpărate de chinezi Elveția organizează un referendum privind limitarea populației țării la 10 milioane de cetățeni John Deere investește în producția de roboți umanoizi care ar putea înlocui oamenii la munci agricole MADR: Subvenția minimă la APIA – creștere de la 96,39 euro/ha, la 122,27 euro/ha Disperarea unui primar în lupta cu un crescător de vaci. ”Le ține fără apă, înfometate. Nicio amendă nu îl sperie”