• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • AGROSHOW 2022: Recoltarea porumbului și a culturii de floarea-soarelui. Semănat rapiță – Luni, 29 august

    agrointeligenta.ro

    Forța Fermierilor Agroshow 2022: Recoltarea porumbului și a culturii de floarea-soarelui. Semănat rapiță.

    Luni, 29 august 2022, de la ora 10:30, evenimentul va avea loc pe platforma din județul Giurgiu, comuna Iepurești, cu deschidere pe DN 6 (București-Alexandria), la intrarea în satul Gorneni (20 km distanță de București).

    ”Ne face o deosebită onoare să vă invităm luni, 29 august, de la ora 10:30, la cel de-al doilea eveniment public la platforma AGROSHOW 2022. Este evenimentul dedicat recoltării loturilor de porumb și de floarea-soarelui. În aceeași zi vom da împreună startul și campaniei de semănat la rapiță”, arată organizatorii evenimentului, Asociația Forța Fermierilor, și ferma-gazdă, Agromad Crops.

    Menționăm că la ediția de toamnă a AGROSHOW 2022 sunt invitați reprezentanți din conducerea Ministerului Agriculturii, APIA, AFIR, ANIF, ADS, precum și alți oficiali a căror activitate vizează sectorul agricol.

    Programul AGROSHOW 2022 :
    10.30 – Primirea invitaților
    11.00 – Prezentarea loturilor
    12:00 – Recoltarea culturilor primăvară
    13:00 – Start semănat rapiță
    14.00 – Prânz și socializare

    Fermierii care doresc să participe pot confirma participarea la numărul de telefon 0733528655 sau la email contact@fortafermierilor.ro.


    Te-ar mai putea interesa

    Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Litrul de lapte – 70 de bani în ferme și 2,4 lei în rapoartele oficiale. Daniel Buda cere explicații Daniel Bilinciuc a construit cu credință o afacere de succes. Povestea de la Mitocu Dragomirnei pentru ”Campioni pe teren” Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică

    Ultimele știri

    Șeful APIA: Fermierii care mai au de încasat subvenții pe hectar și animale! Încă o instituție a statului controlează sectorul laptelui românesc! UPDATE: Focar de antrax confirmat în România la o bovină ce figurează cu vaccinări în ultimii doi ani BASF a premiat excelența în viticultură: 185 de vinuri au concurat la a XI-a ediție a competiției „Povești cu vinuri românești” Informația Agrointeligența a fost corectă: Nicolae Istudor – propus ministru al Agriculturii!