• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • În Grădina Danei. Ediția de săptămâna aceasta, 6 octombrie 2022

    agrointeligenta.ro -

    În Grădina Danei – TVR 1. Înregistrarea ediției de săptămâna aceasta, joi, 6 octombrie 2022, de pe TVR 1.

    În ediția de săptămâna aceasta ”Din Grădina Danei” puteți urmări două reportaje interesante și utile.

    În Grădina Danei – Ediția de săptămâna aceasta, 6 octombrie 2022:

    – Cosmin Robert Dragu, fermier din comuna Șimnicu de Sus, județul Dolj – Culturi de tomate și crucifere.
    – Bogdan Adet – manager și Bogdan Handaric – inginer horticol – Fermă legumicolă, comuna Dumbrava, județul Prahova.

    În Grădina Danei, realizată de Dana Constantinescu, se difuzează pe TVR 1 în fiecare joi, de la ora 10:30 și se publică în online duminica, de la ora 10:00, pe pagina de Facebook Agrointeligența și pe www.agrointel.ro.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Când un an rău răstoarnă o fermă – apel public pentru plata datoriilor unei ferme. Soții Butilă: „Și 5 lei contează” Amendă uriașă pentru tractoarele care circulă fără numere și fără asigurare Soții Butilă au luat o decizie radicală: ”Vindem ferma și o parte din utilaje pentru a ne acoperi datoriile la inputuri!” Documentul obligatoriu pentru subvențiile APIA din acest an Subvenția pe pârloagă rămâne mică, dar nu atât de mică. PD-28, la aproape 33 euro/ha

    Ultimele știri

    Bursa cerealelor: Grâul, la minime istorice. Rapița s-a scumpit pe burse La ce temperaturi ”îngheață” motorina. Sfaturi pentru operarea tractoarelor iarna MIPE a deschis baza MySMIS către anchetatori: EPPO, DNA și DLAF primesc acces direct la proiectele cu fonduri europene Despăgubirile de 2.000 euro/ha, în vigoare: condiții, acte necesare, termene plăți Agrii România și MullenLowe România continuă tradiția inovației în agribusiness prin cea de-a treia ediție a evenimentului „Biosfera”