• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Televiziunea Română, partener oficial al primei expoziții naționale dedicată fermei de familie, FFExpo!

    agrointeligenta.ro -

    Organizatorii FFExpo anunță că TVR va fi partener oficial pe toată perioada primului  târg de agricultură dedicat fermierilor mici și mijlocii, precum și pentru evenimentele conexe ale acestei expoziții.

    “Mă bucur că TVR a acceptat oferta noastră de parteneriat și vreau să mulțumesc Societății Române de Televiziune pentru modul în care se implică în informarea și susținerea fermierilor” a spus Vlad Macovei, președintele Asociației Forța Fermierilor.

    TVR va fi alături de fermieri prin mediatizarea și promovarea pe care o va face primei expoziții dedicate fermei de familie din România, Forța Fermierilor Expo. De asemenea, în cadrul acestei manifestări, vor fi filmate patru ediții speciale ale emisiunii AgroStrategia care vor fi difuzate în intervalul 17-20 octombrie, începând cu orele 10.00, pe TVR1.

    FFExpo va avea loc între 13 și 15 octombrie în incinta CTPark Bucharest West, la kilometrul 23 al autostrăzii A1 București-Pitești, în localitatea Bolintin-Deal, județul Giurgiu. Expoziția este organizată de Asociația Forța Fermierilor, în parteneriat cu Consiliul Județean Giurgiu și CTP România.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Inginer agronom: De 7 luni nu mi-am găsit loc de muncă la o fermă. Agricultura trece printr-o reformă Cum a devenit munca unei familii care trăiește din agricultură, bătaia de joc a unui cioban: ”Legea îl apără” Dragoș Ciornei cultivă peste 100 ha și crește viței de îngrășat: ”Spuneam că nu voi face niciodată agricultură” Disperarea unui primar în lupta cu un crescător de vaci. ”Le ține fără apă, înfometate. Nicio amendă nu îl sperie” AFIR a publicat un nou ghid: 200.000 de euro/beneficiar pentru investiții neproductive la nivel de fermă

    Ultimele știri

    Un saivan ce adăpostea peste 200 de animale s-a prăbușit sub greutatea zăpezii Dosar penal pentru îngrășăminte și pesticide cu termenul de valabilitate expirat 65 de oi gestante au fost furate într-o fermă. Proprietarul stânei, ademenit de hoți într-o pădure Studiu: Prețurile la mâncare, mai mari în România decât în Spania, Italia, Portugalia sau Grecia Reuniunea oierilor din Federația Romovis a avut loc cu participarea președintelui ASAS, Florin Stănică