• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • În Grădina Danei: tratamente de iarnă la pomi, cultivarea salatei

    agrointeligenta.ro

    În Grădina Danei, ediția din 19 ianuarie, are două subiecte importante și utile: tratamentele și lucrările de iarnă la pomii fructiferi, și cultivarea salatei.

    Despre primul subiect, cel al îngrijirii livezii de pomi fructiferi iarna, Dana Constantinesc a vorbit cu Mihaela Postolici, Asistent Cercetător Științific – Stațiunea de Cercetare și Dezvoltare în Pomicultură Băneasa.

    Secretele cultivării salatei în solar ne-au fost dezvăluite de către Mihai Răileanu, Legumicultor din comuna Cuza Vodă, județul Călărași.

    În Grădina Danei, realizată de Dana Constantinescu, se difuzează pe TVR 1 în fiecare joi, de la ora 10:30 și se publică în online duminica, de la ora 10:00, pe pagina de Facebook Agrointeligența și pe www.agrointel.ro.

    Nu uitați! De luni până joi, în fiecare zi, de la ora 10:00, pe TVR 1 și online, pe www.tvrplus.ro, emisiunea Agrostrategia!

    Te-ar mai putea interesa

    Piața cerealelor – între cotații și realitate. Fermier: Cei care cumpără îmi închid telefonul când le spun cât e prețul la bursă Samsarii de pepeni, lăsați fără marfă și fără mașini. Amenzi de 7.500 de lei Satul fără vaci. Mărturia unui antreprenor: „Au trebuit doar 20-30 de ani ca nimeni să nu mai crească animale” Document MADR: 333 lei/ha – cuantum maxim la despăgubirile de secetă la porumb și floarea-soarelui Maersk și-a suspendat operațiunile în portul Chornomorsk. Transporturile, redirecționate către Constanța

    Ultimele știri

    OMV Petrom avertizează fermierii: întârzieri la livrările de motorină din cauza problemelor de aprovizionare APCPR salută noile măsuri împotriva pestei porcine africane: „Sectorul avea nevoie de un cadru legislativ consolidat” APIA – plăți autorizate pentru aproape 10.000 de fermieri. Banii, în conturi de săptămâna viitoare ”Ploaie” de amenzi după protestul oierilor. Jandarmeria Română anunță verificări în desfășurare S-a votat! Subvenție nouă de 68 euro pe cap de bovină și de 12 euro pe cap de porc la îngrășare!