• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • RodBun: semințe, fertilizanți și inputuri livrate cu eficiență maximă din centrul logistic de la Chiscani

    Adrian Radu – Agrointeligența

    Pentru marii producători de semințe, cererea și oferta sezonieră de semințe combinate cu o fereastră foarte strânsă pentru producție și livrarea comenzilor înseamnă că există puțin loc pentru erori. RodBun își propune să reducă riscul de erori, întârzieri și satisfacție scăzută a clienților printr-un management excelent al centrului logistic din Chiscani, județul Brăila. Suprafața de 46.000 de metri pătrați permite recepționarea semințelor de la toate cele patru fabrici ale grupului RodBun.

    ”Suprafața depozitului nostru din Chiscani, județul Brăila, de 46.000 de metri pătrați ne permite ca în cursul unui an calendaristic să rulăm aproximativ 100.000 de tone de produse finite primite de la fabricile noastre de semințe, dar nu numai. Primim marfă și de la parteneri, multinaționale, pesticide, semințe, tot ce înseamnă inputuri agricole, ceea ce înseamnă că putem depozita în condiții optime peste 80.000 de tone de semințe plus aproximativ 20.000 de tone de pesticide”, a explicat Costel Istrate, Managerul centrului logistic.

    Fertillia – Semințe pentru România pot fi comandate la numărul de telefon 0769.000.942

    Unitatea de la Chiscani dispune de un sistemul informatic integrat care oferă conectivitate între produse, clienți, comenzi, livrări și modificări ale stocurilor. RodBun își asumă termene stricte de livrare. Ambiția companiei este să ducă produsul la client în maximum 24 de ore de la momentul în care plasează o comandă.

    Logistica livrărilor este asigurată, pe lângă colaborările cu furnizori de transport, prin cele 150 de camioane ale grupului.

    Rodbun a fost fondată în urmă cu două decenii de antreprenorii Daniel Muntean şi Iancu Alexandru. Aceasta produce seminţe, face trading cu cereale și distribuie materii prime agricole, input-uri și utilaje. Grupul are o reţea de peste 30 de fitofarmacii, la care se adaugă depozitele zonale, ajungând în final la o reţea de 50 de puncte la nivelul întregii ţări. Detalii despre serviciile și produsele Rodbun pot fi găsite pe site-ul www.rodbun.ro.


    Te-ar mai putea interesa

    Cele mai bune soiuri de cireși: topul realizat de specialiști la Stațiunea CDVP Pietroasa-Istrița Cisterne cu lapte, blocate la granița cu Bulgaria după ce au fost găsite aflatoxine în laptele importat Fermierii au intrat la recoltatul orzului. ”Fără 1 leu pe kilogram nu îl dau”. Prețul în portul Constanța Oierii din ROMOVIS cer demisia conducerii ANSVSA și intervenția premierului Bolojan și a președintelui Dan pentru deblocarea exporturilor de ovine Exclusiv: Exportul de ovine din România a fist blocat! Decizia, luată de un oficial din Spania, țară care va prelua contractele oierilor români

    Ultimele știri

    Terracalco 95: soluția ignorată care îți poate crește producția cu până la 40% și îți reduce costurile la jumătate ”V-am dus în excursii și voi așa îmi răspundeți?” Florin Deznan, în insolvență cu RDF, este supărat că fermierii îi cer banii în avans pentru cereale Cad primele capete în scandalul exporturilor de ovine! DNA a descins la DSVSA Arad. Inspectori veterinari, suspectați că au ascuns un focar de boală la oi Piața cerealelor, la zi – prețuri. România, în plin recoltat la orz, se menține lider la exporturi