• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Serial Agrointeligența: Cultura nucului în România

    agrointeligenta.ro -

    Platforma online Agrointeligența demarează în această toamnă un nou proiect editorial. Periodic, vă vom oferi un serial de articole pe o temă de mare interes, prezentând informații complete despre acel sector agricol.

    Mâine, duminică 21 septembrie, în primul serial Agrointeligența, vom prezenta tot ce trebuie să știe un investitor în agricultură care vrea să înființeze  livadă de nuc în România.

    Informațiile complexe și analiza acestui business cu mare potențial a fost realizată cu sprijinul ing. Iosif Kiss.

    Vă invităm mâine să aflați informații complete despre potențialul nucului românesc, despre profiturile unei livezi de nuc în România, precum și care sunt cele mai rentabile soiuri de nuc al momentului.



     



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Ziua decisivă din disputa de 428 de milioane de lei pentru lucrările de irigații din Olt și Teleorman Fermier: Furnizorul de motorină ne-a anunțat că litrul sare de 10 lei zilele acestea Banii pentru subvenția așteptată de fermieri – aprobați de Guvern! Plata în conturi, prin APIA! Vremea de Florii şi Paşti 2026. Prognoza meteo pentru perioada sărbătorilor pascale Ciobanii pregătesc un protest național dacă autoritățile nu le rezolvă problemele: ”Vom urma toți pașii de dialog”

    Ultimele știri

    Viticultorul Békési Csaba Lajos a fost numit președinte al ANPC Document oficial! Decizia Guvernului cu impact direct pentru fermierii care cultivă rapiță Subvenții APIA 2026 – prezența fermierului la control este obligatorie sau nu? Controale ANF în forță la salata, spanacul și ceapa verde vândute în piețe și supermarketuri Azomureș a cerut Primăriei Târgu Mureș să nu aplice combinatului impozit majorat pe clădiri