• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Ceapa de 9 kilograme și roșia de 5 kilograme, marile câștigătoare la Campionatul anual al legumelor gigantice

    agrointeligenta.ro

    Fermierii britanici care obțin cele mai mari legume au șansa, în fiecare an, nu doar să se laude cu recolta, dar și să fie premiați pentru performanța lor în cadrul Campionatului legumelor uriașe.

    Ediția de anul acesta a fost una plină de surprize, dar și de recorduri ce vor fi greu de doborât de legumicultorii care râvnesc la titlurile oferite de specialiștii care cântăresc produsele și se asigură și că acestea au fost din soiuri recunscute, fiind excluse din competiție organismele modificate genetic.

    Iată premianții:

    Roșia de 5 kilograme

    rosia


    Ceapa de 9 kilograme

    ceapa


    Morcovul de 8 kilograme

    morcovFoto: Click.ro


    Te-ar mai putea interesa

    Subvenții APIA – iată cele 29 de plăți pe hectar și animale care intră la plata finală Surpriză neplăcută în conturile fermierilor: „Au intrat numai 75% din despăgubirile promise” Ploi și rafale de vânt de până la 80 km/h. Județele sub alertă ANM până sâmbătă seara Soluția găsită de doi fermieri la criza îngrășămintelor: împart costuri de 10.000 euro pentru transport Programul Usturoiul în 2026. Condiții, acte și termene pentru subvenția de 3.000 euro/ha

    Ultimele știri

    Președintele României a semnat demisia lui Florin Barbu și numirea lui Tanczos Barna la MADR Președintele ASAS, Florin Stănică, la evenimentul Stațiunii Dancu. Dezbatere cu cercetători și fermieri pentru performanța vacii de lapte în România Subvențiile APIA care intră la plată de săptămâna viitoare! Emil Dumitru, MADR: Subvențiile APIA se vor plăti în termenul legal, până la 30 iunie Pomicultorii răsuflă ușurați după nopțile cu temperaturi negative. Ce mai poate compromite fructele din acest an