• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Un gospodar a fost omorât de propria sa găină

    Violina Gorcinschi-Jitaru -

    Un bărbat de origine olandeză care locuia în Irlanda, Jasper Kraus, a murit în condiții suspecte, omorât de propria sa găină, din rasa Brahma. Victima, care trăia în orașul Roscommon, avea un coteț de găini și avea grijă de ele.

    Într-o dimineață, a fost găsit plin de sânge și deși a fost resuscitat, medicii nu au putut face nimic pentru a-i salva viața. Conform fiicei victimei, găina „ucigașă” era cunoscută pentru agresivitatea sa, însă nimeni nu se gândea că se va ajunge la o asemenea grozăvie, arată Știrile Pro TV.

    un cocos cu aripile desfacute
    Atacul păsării i-ar fi provocat hemoragii masive victimei (foto: thehappychickencoop.com)

    Un bărbat a fost ucis de propria sa găină

    Jasper Kraus a murit în gospodăria sa din Irlanda după ce a fost atacat mortal de o găină agresivă, din rasa Brahma. Conform anchetatorilor, bărbatul a decedat din cauza hemoragiei de la rănile provocate de atacul găinii.

    În dimineața zilei în care a avut loc incidentul, fiica victimei a plecat la cumpărături, iar când s-a întors, tatăl său era în siguranță și dormea. Ulterior, Virginia Guinan a fost contactată de proprietarul casei pe care au închiriat-o, care a anunțat-o că tatăl său a decedat. Paramedicii ar fi încercat să îl resusciteze, iar victima intra și ieșea din starea de conștiență, spunând doar un singur cuvânt: „cocoș”. Acesta a fost declarat mort în după-amiaza aceleiași zile.

    După ce a sosit la fața locului, fiica sa a găsit urme de sânge lângă casă, până la cotețul de găini și a bănuit că ar putea fi găina agresivă, care i-ar fi atacat și fiica în trecut. Când au găsit pasărea, aceasta avea ghearele pătate de sânge.

    Bărbatul era grav rănit la piciorul stâng, fiind găsit într-o baltă de sânge. Acesta ar fi suferit de cancer în trecut, iar în perioada în care s-a întâmplat tragedia, era încă sub tratament.

    Medicul care a efectuat autopsia bărbatului a precizat că „circumstanțele morții au fost neobișnuite”.


    Te-ar mai putea interesa

    Sorin Moise – recomandări pentru colegii fermieri: ”Să nu mai ne hazardăm să cumpărăm teren prin credite cu dobânzi foarte mari După ploi, și probleme! Constatări în teren la fermierii care au culturile asigurate Șefa APIA nu știe câte hectare de teren primesc subvenții în România. Declarația confuză, ”aplaudată” de colegi

    Ultimele știri

    Condițiile unui sol sănătos și echilibrat – cheia unor producții constante APIA face lumină în cazul eco-schemei PD-27 pentru bunăstarea vacilor de lapte. Informații pentru toți crescătorii Marcel Sîrghiac a preluat oficial funcția de Președinte al Grupului ALCEDO