• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Dan Motreanu, europarlamentar: ”Au început plățile prin intermediul cardurilor de energie finanțate din fonduri europene”

    Angelica Lefter -

    Cardurile de energie au devenit operaționale și un număr de 9.000 de plăţi în valoare de 3 milioane de lei au fost efectuate în primele trei ore prin intermediul acestora.

    Pocedura a fost demarată ieri, luni – 20 februarie 2023, potrivit datelor publicate de Ministerul Investițiilor şi Proiectelor Europene (MIPE).

    Dan Motreanu în Parlamentul European (foto: caleaeuropeana.ro)

    Europarlamentarul român Dan Motreanu a transmis un mesaj public prin care face public faptul că au început plățile prin intermediul cardurilor de energie finanțate din fonduri europene.

    Cum se folosesc cardurile de energie pentru plata facturilor

    Totodată, oficialul român a menționat câteva detalii despre modalitatea de efectuare a plăților, dar și despre categoriile vulnerabile care vor primi în acest an, 1.400 de lei pentru plata facturilor la energie.

    ”Au început plățile prin intermediul cardurilor de energie finanțate din fonduri europene. Astăzi a fost prima zi în care persoanele vulnerabile au putut folosi cardurile de energie pentru plata facturilor, a anunțat Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene.



    Urmărește știrile Agrointeligența și pe
    Google News, Facebook, LinkedIn, X, YouTube și TikTok

    Te-ar mai putea interesa

    Turcia a blocat exportul de îngrășăminte către România! Surse: Prețurile vor exploda din nou! Vremea de Florii şi Paşti 2026. Prognoza meteo pentru perioada sărbătorilor pascale Subvenții APIA pe pășune 2026 – acte necesare. Cine are dreptul la plata pe hectar – crescătorul sau asociația? Cătălin Grigoriu, Moldova Farming Agricultură, răstoarnă masa în distribuția de inputuri: “Vom acorda discountul pentru fermieri încă de la facturare!” Răcire bruscă a vremii. Șefa ANM anunță ploi, lapoviță și ninsori începând de joi

    Ultimele știri

    Ionel Arion, PRO AGRO, avertizează că există un risc foarte mare să avem o penurie de motorină S-a votat bugetul de stat cu sumele alocate fermierilor pentru acest an! Funcționarii APIA dezvăluie că multe primării blochează accesarea subvențiilor și cer MADR să intervină! Cartofii noi românești au apărut în piețe. Ce preț au primii tuberculi recoltați din solar Val de furturi în ferme. Un tractor a fost furat de hoți chiar de pe câmp