• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • În Grădina Danei. Cultivarea citricelor în România. Cum păstrăm apa în sol

    Oana Timar – Agrointeligența

    În Grădina Danei – ediția de joi, 23 februarie 2023

    Subiectele acestei ediții sunt: Cultivarea citricelor în România. Cum păstrăm apa în sol

    – Cultivarea citricelor în România. Cum îngrijim citricele – sfaturi din partea Ralucăi Shmid
    – Conservarea apei în sol – recomandările dr. ing. Ion Toncea de la INCDA Fundulea pentru păstrarea apei în sol

    În Grădina Danei, realizată de Dana Constantinescu, se difuzează pe TVR 1 în fiecare joi, de la ora 10:30 și se publică în online duminica, de la ora 10:00, pe pagina de Facebook Agrointeligența și pe www.agrointel.ro.


    Te-ar mai putea interesa

    Ce fertilizant să folosim la transplantare răsaduri. Soluția vine de la Agrii Zootehnia fierbe! Ciobanii sunt cu un pas mai aproape de un protest național! Subvenții APIA 2026. Primii fermieri înscriși pe listele cu plăți pe hectar și animale AgroReclamații. Fermier cu debit de 250.000 de lei, penalități de un milion de lei: ”Și dacă vindem toate utilajele, tot nu acoperim suma” Fermierul Samson Popescu a început în forță semănatul porumbului. ”Nu facem rabat de la tehnologie”

    Ultimele știri

    Ministrul Agriculturii a anunțat ce ferme vor primi sprijin consistent începând cu anul 2028 Leafcalco – doze mici, efect mare: noul game changer din agricultură ANM – noi avertizări de vremea rea. Ploi, lapoviță și ninsoare până în Vinerea Mare Termen urgent: Fermierii mai au doar patru zile lucrătoare pentru subvenția de 1.500 euro Autorizare a insecticidului Irazu™ de la FMC, pentru utilizare în situații de urgență pentru combaterea celor mai periculoși dăunători din culturile de rapiță