• ABONARE
  • Contact
  • Publicitate
  • Audiență
  • Rețele sociale
  • Informații
  • Știri
  • Subvenții APIA
  • Vegetal
  • Zootehnie
  • Bursă cereale
  • Agribusiness
  • ARHIVA
  • CĂUTARE
  • Sâmbătă, la Cultivat în România: Cum îți începi propria afacere cu legume și ce venituri poți realiza

    agrointeligenta.ro

    Ediția de mâine – sâmbătă, 11 octombrie, a emisiunii ”Cultivat în România”  va fi dedicată legumelor românești și îi va avea invitați pe Aurel Tănase, președintele OIPA Legume-Fructe și pe legumicultorul Gheorghe Vlad din localitatea Vidra. 

    Nu ratați mâine informații despre fondurile europene disponibile pentru a începe o afacere cu legume, care este investiția minimă pentru un astfel de business și cât poate câștiga o familie care deține 2000 de metri pătrați și se decide să facă agricultură.

    Tot la ”Cultivat în România” veți vedea povestea de succes a celor mai renumite murături românești, dar și cine sunt producătorii adevărați care se încumetă să țină piept samsarilor și să vândă în piețele din București.

    O nouă ediție de excepție, mâine, de la ora 11.15, pe România TV: Cultivat în România!


    Te-ar mai putea interesa

    AgroReclamații. Ciorile au distrus până la 95% din culturile unui fermier din Ialomița: „E un dezastru anul acesta” Un primar a plantat de la zero 146 de hectare de pădure cu fonduri din PNRR Anunț despre banii pentru subvențiile de agro-mediu, bunăstarea animalelor și pentru agricultură ecologică Agrinvest Credit IFN SA schimbă regulile în agricultură: credite până la 10 ani și reducere a dobânzii de până la 10%/an pentru cei disciplinați România – țara cu un tractor la fiecare 58 de hectare de teren arabil

    Ultimele știri

    Comisia Europeană a prelungit interdicția pentru exportul de ovine și caprine din România! „Nu știm ce vom face cu laptele după 1 august”. Apel disperat al micilor fermieri Festivalul Cireșelor și Căpșunilor – un succes. Fermierii din AFF au adus fructe proaspete în Capitală! Nicolae Istudor, rectorul ASE, favorit pentru funcția de ministru al Agriculturii în Guvernul Tomac APIA a încheiat campania de primire a cererilor pentru subvențiile agricole din acest an – cifre oficiale